Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Nasze Publikacje

Samotność wśród ludzi – Wywiad z Wandą Ferensztajn
Opiekunowie osób z niepełnosprawnością często całe życie poświęcają podopiecznemu. Wandę oraz naszego Podopiecznego Mirka mieliśmy przyjemność poznać podczas turnusu rehabilitacyjnego u naszego Partnera Mapy Przyjaznych Miejsc w Ośrodku Rehabilitacji Cemicus.
Nie bój się prosić o pomoc
Danuta Prokulska-Balcerzak, która prowadzi w Fundacji Sedeka grupę wsparcia dla opiekunów osób z niepełnosprawnością, opowiedziała w wywiadzie jak zadbać o siebie i jak radzić sobie z poczuciem osamotnienia w trudnej sytuacji życiowej.
Nasz 2,5 tysięczny Podopieczny Mateusz
Nasz Podopieczny Mateusz to osoba o wielkim sercu, której nic nie powstrzyma przed osiągnięciem wyznaczonych celów. Urodził się w stanie zamartwicy okołoporodowej, z poważną wadą kończyny dolnej, a niedawno dowiedział się, że niestety potrzebna będzie amputacja nogi. Przeciwności losu nie są dla niego przeszkodą, a jedynie mobilizują do sięgania po więcej. Dla nas jest wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – to dwuipółtysięczny Podopieczny Fundacji Sedeka.
Bartka dążenia do Ironmana
Wśród naszych Podopiecznych mamy wyjątkowych sportowców, którzy – tak jak Bartosz Matusiewicz – zmieniają postrzeganie na temat niepełnosprawności. Pokazują wszystkim, że jedyne, co ogranicza, to stereotypy i obawy przed nieznanym. Zachęcamy do lektury wywiadu z Bartkiem i jego Tatą.
Dzień Bezpańskiego Psa – Dom Tymczasowy na Manowcach
Z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpańskiego Psa o pracy domu tymczasowego, opiece nad bezpańskimi zwierzętami i wyzwaniach związanych z zapewnieniem im bezpieczeństwa opowiedziała nam Pani Teresa, Kierowniczka Grupy Dom Tymczasowy na Manowcach.
Nowy rozdział w życiu lekkoatletki Agnieszki Borowskiej
Agnieszka Borowska była uzdolnioną lekkoatletką, która pragnęła zwieńczyć swoją karierę występem podczas Igrzysk Olimpijskich. Niestety, jej plany przekreślił poważny wypadek na bobslejach.
Muzeum Lalki – wywiad z Julitą Pierzchałą
Wszyscy w gruncie rzeczy jesteśmy dziećmi liczymy więc, że chętnie przeczytacie wywiad z Julitą Pierzchałą, kierowniczką Grupy Muzeum Lalki, pragnącej ocalić wiele z nich od zapomnienia.
Światowy Dzień Osób z Chorobą Parkinsona
11 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Osób z Chorobą Parkinsona. Choroba Parkinsona należy do tzw.  chorób neurodegeneracyjnych, czyli uszkadzających neurony w mózgu. To, obok Alzhaimera, jedno z najczęściej występujących schorzeń wieku dojrzałego. Zdarza się jednak, że dotyka również młodsze osoby. Tak się stało w przypadku Andrzeja Mendyki, naszego Podopiecznego, który zachorował w wieku 34 lat.
Poznajcie Adama i jego niepohamowany apetyt na życie
Nasz Podopieczny Adam Wiśniewski to prawdziwy człowiek renesansu. Jest sportowcem i artystą – trenuje sztuki walki, tańczy, miał wystawę obrazów, które stworzył. Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa wraz z mamą Martą opowiedzieli nam o początkach w sporcie i malarstwie.
O nieustającej walce o powrót do sprawności Patryka Niekłania – finalisty Mam Talent
Patryka Niekłania dzięki programowi „Mam Talent” poznała cała Polska. Jego występ akrobatyczny zachwycił wszystkich. Dzień po finale miał miejsce tragiczny wypadek. Patryk jest obecnie Podopiecznym naszej Fundacji i walczy o powrót do zdrowia.
O kotach z okazji Dnia Kota
17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota, fascynującego i tajemniczego stworzenia. Niestety koty często dalej są niedoceniane przez człowieka. Przedstawiamy wywiad z Aleksandrą Stasiorowską, techniczką weterynarii, dyplomowaną kocią behawiorystką, kierowniczką Grupy Kociniec Koci Sierociniec, która opowiada w nim o trudach w prowadzeniu azylu, problemach związanych z bezdomnością oraz zdradzi sekrety kociej natury.
W poszukiwaniu diagnozy – historia Wojtka
Nasz Podopieczny Wojtek zmaga się z nieznaną chorobą. Jej postęp sprawił, że dzisiaj porusza się na wózku. Mimo, że musiał całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie, to pozostał osobą pełną humoru i pogody ducha. O swoich doświadczeniach opowiedział nam w rozmowie.
Dzień Medycyny Weterynaryjnej
Z okazji Międzynarodowego Dnia Medycyny Weterynaryjnej, obchodzonego 9 grudnia, pragniemy przypomnieć, jak ważna jest rola lekarzy w ratowaniu życia zwierząt. Pomoc weterynarzy jest nieoceniona, o czym świadczą historie, którymi podzieliła się z nami Grupa Runa.
#GivingTuesday
29 listopada obchodzimy #GivingTuesday. W tym dniu myślami jesteśmy przy darczyńcach, dzięki którym nasi Podopieczni mogą poprawiać jakość swojego życia poprzez refundacje kosztownych operacji, turnusów rehabilitacyjnych i potrzebnych produktów medycznych. Przykładem ludzkiego zaangażowania jest historia Natalii, która pokazuje jak wielkie znaczenie ma aktywne wsparcie społeczeństwa.
Dzień Donacji i Transplantacji
26 października obchodzony jest Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Celem jego obchodów jest zwrócenie uwagi na ogromną wartość, jaką niesie za sobą przekazywanie organów w celu ratowania życia drugiego człowieka. Nasza Podopieczna Emilia przeszła transplantację rogówek, o której opowiada jej Mama - Anna.
Światowy Dzień Dawcy Szpiku. Poznajcie historię Kasi i Weroniki
17 września obchodziliśmy Światowy Dzień Dawcy Szpiku. To ważna data przypominającą, że przeszczep od dawców ratuje zdrowie i życie osób zmagających się z jego chorobami. Katarzyna Stąpała, Podopieczna Fundacji, zachorowała na aplazję szpiku kostnego. To właśnie tkanka pobrana od siostry Weroniki uratowała zdrowie i życie Katarzyny. Poznajcie ich historię.
Sierpień miesiącem SMA. Poznajcie historię Leokadii
Sierpień jest miesiącem świadomości SMA. Poznajcie naszą Podopieczną Leokadię Twardowską, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni od 5 roku życia, a już jako 12-latka przestała chodzić. Mimo tego, jest osobą pełną wiary i optymizmu. Ma wiele zainteresowań i pasji, które pomagają jej w chwilach zwątpień lub smutku.
Światowy Dzień WZW
Z okazji Światowego Dnia Wirusowego Zapalenia Wątroby obchodzonego 28 lipca, warto dowiedzieć się jak uchronić się przed zakażaniem tą prowadzącą do wielu powikłań chorobą.
Światowy Dzień Walki z SLA
21 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z SLA. Zachęcamy, aby przy tej okazji dowiedzieć się więcej na temat choroby oraz o naszych Podopiecznych, których ona dotknęła.
Światowy Dzień SM – historia Marka
30 maja obchodzimy Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego. Choroba najczęściej dotyka ludzi młodych, między 20 a 30 rokiem życia i nadaje nowy rytm ich codziennemu funkcjonowaniu. Jedną z takich osób jest nasz Podopieczny Marek Troć.
12 maja – Europejski Dzień Walki z Czerniakiem
Czerniak jest złośliwym nowotworem skóry. Najważniejsze w walce z nim są badania profilaktyczne i wczesne rozpoznanie choroby, dzięki nim szansa na całkowite wyleczenie sięga aż 97%. W Dniu Walki z Czerniakiem mamy dla Was opowieść z happy endem – poznajcie historię naszej podopiecznej Kasi, która 5 lat temu zachorowała na nowotwór skóry.
Dzień Pacjenta w Śpiączce – historia Julity
Fundacja Sedeka wśród swoich Podopiecznych ma zarówno osoby w śpiączce, jak i takie, które już się wybudziły, a teraz walczą o sprawność i zdrowie. O tym, jak okrutnie los pokrzyżował plany naszej podopiecznej Julity, opowiedziała jej mama.
Światowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia
Dziś Światowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej pracy Błażeja – zaprzyjaźnionego z naszą Fundacją ratownika medycznego, który pracuje również jako dyspozytor pogotowia ratunkowego. Zobaczcie, czego udało nam się dowiedzieć o jego pracy.
Dzień Świadomości Autyzmu – Drużyna ananasów
Z okazji Dnia Świadomości Autyzmu opowiemy Wam historię pani Anny – babci wnuka ze spektrum autyzmu, która w naszej Fundacji założyła subkonto 11031 Drużyna Ananasów i Przyjaciele. Pani Anna aktywnie działa na rzecz osób z zaburzeniami w spektrum autyzmu.
Tydzień dla Serca – historia Bartka i jego mamy Iwony
Bywa, że mimo naszych starań serce choruje, lub że rodzimy się z jego poważną wadą i wówczas podporządkowujemy tej chorobie dużą część życia. Tak było w przypadku naszych podopiecznych.
Światowy Dzień Logiki, czyli dlaczego warto ćwiczyć umysł?
14 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Logiki ustanowiony przez UNESCO, by promować jej rozwój i rozpowszechniać znaczenie w społeczeństwie.
Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej – poznajcie ArbuZa
Z okazji Międzynarodowego Dnia Medycyny Weterynaryjnej, chcemy opowiedzieć Wam o naszej Grupie ArbuZ, która działa na rzecz porzuconych zwierząt.
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – jak darczyńcy zmieniają ich życie?[...]
Dziś święto osób z niepełnosprawnościami. Składamy im oraz ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom i ludziom, którzy ich wspierają życzenia zdrowia, pomyślności, siły w dążeniu do celu oraz uśmiechu i optymizmu.
Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi – historia Małgosi
Dziś, 15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Chcielibyśmy opowiedzieć Wam historię naszej podopiecznej Małgorzaty, która pięć lat temu zachorowała na raka. Jej walka o zdrowie nadal trwa.
Dzień Fizjoterapii – poznajcie historię Macieja i Adama
8 września na całym świecie obchodziliśmy Światowy Dzień Fizjoterapii. O tym, jak ważna jest praca fizjoterapeuty dla osób z niepełnosprawnościami przekonujemy się, gdy nasi podopieczni przyjeżdżają na turnusy do Ośrodka Rehabilitacji CEMICUS. Poznajcie historię Macieja, który od 28 lat zmaga się niepełnosprawnością oraz Adama, który 6 lat temu uległ tragicznemu wypadkowi, a teraz walczy o odzyskanie sprawności.
Światowy Dzień WZW – zbadaj się z ALAB Laboratoria
Z wirusowym zapaleniem wątroby typu C zmagają się miliony osób na całym świecie. Na szczęście, wczesne wykrycie wirusa HCV w naszym organizmie daje niemal całkowitą szansę na wyleczenie.
Współpraca CSR z Placem Unii
5 września przypadał Międzynarodowy Dzień Dobroczynności. Życzliwość i wyrozumiałość, bezinteresowny dobry uczynek, nawet mały gest wiele znaczy dla potrzebujących. Pomoc można nieść na wiele sposobów, samemu zaangażować się w działanie lub wspierać organizacje dobroczynne.
Autystyczny Dzień Dumy – poznajcie historię Alexandra
18 czerwca na całym świecie obchodzony jest Autystyczny Dzień Dumy - Autistic Pride Day. Poprosiliśmy Alexandra – naszego podopiecznego ze spektrum, aby opowiedział o swoim życiu z autyzmem.
Dzień Walki z Nowotworami Krwi – historia Lili i Piotra
28 maja to Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. Dziś stawiamy czerwony znak "&" - symbol walki z tym typem raka między dwojgiem naszych podopiecznych, którzy wygrali walkę z chorobą i zyskali miłość. Poznajcie ich historię.
Dzień opiekuna medycznego -Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie
Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” to ludzie pragnący nieść fachową opiekę i pomoc przede wszystkim przewlekle chorym, niepełnosprawnym, porzuconym dzieciom.
Dzień Pacjenta w Śpiączce – poznajcie historię Patryka
18 kwietnia to ogólnopolski Dzień Pacjenta w Śpiączce. Fundacja Sedeka ma wśród swoich podopiecznych zarówno osoby w śpiączce, jak i takie, które już się wybudziły, a teraz walczą o sprawność i zdrowie.
Miesiąc świadomości endometriozy – poznajcie historię Klaudii Kaliszuk
Dziś ostatni dzień marca, który jest miesiącem świadomości endometriozy, o której jeszcze do niedawna mało się mówiło. O tym, jak okrutna i niezrozumiana jest to choroba opowiada Klaudia Kaliszuk, podopieczna Fundacji Sedeka.
Zarządzaj plikami cookies