Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Spotkanie z Japonią

Seniorzy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu o tradycji i kulturze japońskiej, poprowadzonym przez przedstawicielkę Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii, która przekazała nam ogrom fascynującej wiedzy o tym kraju.

Podczas pierwszej części spotkania poruszone były tematy historyczne i kulturowe. Dowiedzieliśmy się kiedy doszło do pierwszych kontaktów Polski z Japonią oraz jaki wpływ miały na siebie oba państwa. Porozmawialiśmy o podobieństwach i różnicach w obyczajach, poznaliśmy sekrety japońskiej kuchni i parzenia tradycyjnej herbaty. Bardzo ważna była też lekcja savoir-vivre’u.

W drugiej części uczestnicy wzięli udział w warsztatach – nauczyli się kilku japońskich zwrotów i sztuki origami. Uczestnicy złożyli przepiękne, kolorowe żurawie, które będą wspaniałą pamiątką z zajęć. Ochotnicy przymierzyli również tradycyjne stroje, w których świetnie się prezentowali.

Takie wydarzenie to okazja nie tylko do pogłębienia wiedzy, ale również do poznania nowych osób. Seniorzy bardzo zaangażowali się w spotkanie i w trakcie przerw żywo dyskutowali oraz wymieniali się spostrzeżeniami.

Zaskoczyło nas ogromne zainteresowanie seniorów kulturą tak odległych i innych krajów. Cieszymy się, że odwiedziło nas tak dużo osób – to świadczy o zapotrzebowaniu na tego typu warsztaty.

Zarządzaj plikami cookies