Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – jak darczyńcy zmieniają ich życie?

Dodano 3 grudnia 2021.

W dniu 3 grudnia, corocznie obchodzone jest święto osób z niepełnosprawnościami ustanowione w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów tego święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami.

W 2012 r. Polska ratyfikowała Konwencję o prawach osób z niepełnosprawnościami. Jej przesłanie to pełne, aktywne uczestnictwo we wszystkich dziedzinach ludzkiej aktywności, na równi z pełnosprawnymi.

Zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że społeczeństwo tworzymy wszyscy, niezależnie od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania czy sprawności. Wszyscy ludzie są różni, tak jak różne są rodzaje i stopnie niepełnosprawności, a co za tym idzie różne są także oczekiwania i potrzeby, dlatego wsparcie dla osób z niepełnosprawnością powinno być zindywidualizowane, ale kompleksowe, obejmujące wszystkie możliwe obszary.

Jako Fundacja niosąca pomoc m.in. dorosłym osobom z niepełnosprawnościami wiemy, z jakimi problemami i trudnościami borykają się na co dzień. Mamy zarówno podopiecznych, którzy są z nami od lat – pozyskują środki na leki lub zabiegi potrzebne na stałe, jak i takich, którzy z pomocą Fundacji chcą zrealizować określony cel, np. zbiórka dużej sumy na protezę, kosztowną operację czy specjalistyczny samochód do przewozu osób z niepełnosprawnością. Trafiają do nas osoby po wypadkach, które potrzebują na przykład wózka elektrycznego czy intensywnej rehabilitacji, aby być bardziej samodzielne i niezależne. Pomagamy też rodzinom, które mają pod opieką bliskich leżących, potrzebujących specjalistycznego łóżka, materaca, środków higienicznych.

Chcemy pokazać Wam, że pomoc, jakiej udzielają osobom z niepełnosprawnością darczyńcy, ma realny wymiar, zmienia ludzkie życie na lepsze. W tym roku udało nam się zrefundować m.in. liczne zabiegi operacyjne, leczenie w kraju i za granicą, niezliczone godziny terapii i rehabilitacji, sprzęt rehabilitacyjny, pompy insulinowe, koszty związane ze znoszeniem barier architektonicznych np. przystosowania mieszkań do potrzeb osób z niepełnosprawnością, montaż wind, podnośników czy podjazdów.

Od początku 2021 roku łączna suma dokonanych przez Fundację Sedeka refundacji dla naszych Podopiecznych wyniosła aż 6 320 858 zł!

Dzięki Waszej pomocy, nasza podopieczna Sylwia ma w domu krzesełko schodowe, dzięki któremu może swobodniej poruszać się po domu.
Rodzeństwo Alicja i Daniel, którzy od urodzenia zmagają się z mózgowym porażeniem dziecięcym mogli kupić wózki aktywne z elektryczną przystawką.
Zrefundowaliśmy specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne dla naszej podopiecznej Ani
oraz pompę insulinową i niezbędne akcesoria medyczne dla Tomasza, który wybudził się ze śpiączki i walczy o zdrowie.
Udało się również pozyskać środki na kosztowne protezy dla Marcina, Andrzeja i Adama. Dzięki nim panowie mogą być niezależni, powrócić do życia, do pracy, aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym.
Darczyńcy zmienili również życie rodziny Jakuba, który po zatrzymaniu akcji serca i niedotlenieniu mózgu cierpi na niedowład czterokończynowy spastyczny, nie mówi i nie porusza się o własnych siłach. Dzięki datkom udało się zamontować w jego domu rodzinnym podnośnik, który pozwala zabierać chłopaka na wizyty lekarskie, rehabilitację czy na spacer.

Większą mobilność zyskali także:

Krzysztof, który dzięki dostosowaniu samochodu do potrzeb osoby z niepełnosprawnością może być niezależny
oraz rodzice Wojtka, który po wybudzeniu ze śpiączki jest w stanie minimalnej świadomości. Dzięki dostosowaniu auta, rodzice mogą wozić go na niezbędną rehabilitację.
Natomiast nasz podopieczny Łukasz, dzięki zakupowi specjalistycznego sprzętu, może korzystać z terapii w domu.

To wszystko i jeszcze więcej, możliwe jest dzięki Wam, drodzy darczyńcy. Dziękujemy!

Niezmiennie, naszym najważniejszym zadaniem jest niesienie pomocy osobom chorym i z niepełnosprawnościami. Prowadzimy dla nich bezpłatne subkonta, refundujemy m.in. koszty leczenia, rehabilitacji, diagnostyki, zakupu leków, artykułów i sprzętu medycznego, ortopedycznego czy rehabilitacyjnego. Dajemy im możliwość gromadzenia środków z 1% podatku, zbiórek publicznych i internetowych oraz darowizn. Rozpoczęliśmy też projekt „Mapa przyjaznych miejsc”. Nawiązujemy współpracę z firmami, które chcą zaoferować naszym podopiecznym specjalne oferty cenowe na swoje produkty i usługi. Do grona partnerów dołączyły: Anamel producent chust i turbanów po chemioterapii, ALAB laboratioria, Cemicus Ośrodek Rehabilitacji, Etos-Zdrowie Przychodnia Rehabilitacyjna i Specjalistyczna, Fiz-Forc Gabinet Fizjoterapii, Kinesis Centrum Rehabilitacji, Reha-Max sklep medyczny, Trivita Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji i Opieki, Vitalea Centrum Medycyny, Votum Polskie centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej i Vigo-Ortho Sklepy ortopedyczne.

Już wkrótce planujemy rozpocząć serię webinarów skierowanych do osób z niepełnosprawnościami, a także powrócić do prowadzenia dla nich cyklicznych zajęć i warsztatów.

Pamiętajcie, że każdy, kto potrzebuje pomocy, chce pomagać innym lub angażować się w społeczne inicjatywy może zgłosić się do Fundacji. Zachęcamy do kontaktu.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz ludziom, którzy ich wspierają składamy życzenia zdrowia, pomyślności, siły w dążeniu do celu oraz uśmiechu i optymizmu.

Zarządzaj plikami cookies