Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Trwają szkolenia online dla opiekunów osób z niepełnosprawnością PFRON 2021

Pod koniec sierpnia rozpoczęły się spotkania online uczestników „Szkolenia dla opiekunów osób z niepełnosprawnością” w ramach projektu PFRON.

16.08. Odbyło się pierwsze szkolenie „Terapia ręki – w dążeniu do samodzielności” dla grupy III, prowadzone przez fizjoterapeutkę Martę Zasadę z Ośrodka Rehabilitacji CEMICUS.  Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się między innymi, jak wspomagać funkcje kończyny górnej w czynnościach dnia codziennego osób z niepełnosprawnościami.

18.08. i 11.09. Odbyło się szkolenie „Psychofizyczne aspekty opieki nad osobami z niepełnosprawnością” dla grupy I i IV, prowadzone przez fizjoterapeutkę Anetę Żurek z Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS. Podczas szkolenia opiekunowie dowiedzieli się o prawidłowych pozycjach podczas pielęgnacji, podnoszenia, oraz karmienia osób z niepełnosprawnością. Zostały pokazane krótkie ćwiczenia odciążające i zmniejszające dolegliwości bólowe, szczególnie w obrębie kręgosłupa, oraz proste techniki relaksacyjne.

22.08. Odbyło się szkolenie „Edukacja żywieniowa w okresie dorastania” dla grupy II, prowadzone przez Patrycję Ciechańską z Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS. Podczas szkolenia opiekunowie mogli poszerzyć wiedzę i umiejętności w zakresie odpowiedniego żywienia osób z niepełnosprawnością.

04.09. i 05.09. Odbyło się szkolenie „Terapeutyczne oddziaływanie integracji sensorycznej w warunkach domowych” dla grupy I  i IV  prowadzone przez fizjoterapeutę Rafała Ciechańskiego z Ośrodkach Rehabilitacji CEMICUS . Podczas szkolenia opiekunowie poznali podstawy teoretyczne z zakresu Integracji Sensorycznej oraz otrzymali praktyczne wskazówki do wykorzystania terapii SI w warunkach.

06.09. Odbyło się ponownie szkolenie „Terapia ręki – w dążeniu do samodzielności” tym razem dla grupy II  prowadzone przez fizjoterapeutkę Martę Zasadę z Ośrodka Rehabilitacji BIOMICUS.

Jesteśmy przekonani, że wiedza i wskazówki przekazane przez fizjoterapeutów i specjalistów okażą się bardzo pomocne w codziennej opiece nad osobami z niepełnosprawnością.

Projekt realizowany we współpracy i z dofinansowaniem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Zarządzaj plikami cookies