Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

10538 - Izabela Spilska

Dane Grupy OPP:

Nr księgowy:
10538

Region:

Miasto:

Opis działalności:

Celem Grupy jest pomoc dla Izabeli.

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w sfinansowaniu mojej rehabilitacji. Jestem osobą niepełnosprawną ruchowo w znacznym stopniu niepełnosprawności. Choruję na mielopatię szyjną z towarzyszącym niedowładem czterokończynowym oraz postępującymi zanikami mięśni kończyn z przewagą w kończynach górnych. Ponadto występuje u mnie przewlekły zespół bólowy kręgosłupa szyjnego z promieniującymi bólami do obu ramion, osłabienie, mrowienie i zaburzenia czucia w kończyna górnych oraz przewlekły zespół bólowy kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego z promieniującymi bólami do obu kończyn dolnych, a także obustronna niewydolność żył odpiszczelowych. Od 1998 r. choruję na padaczkę (po przebytym wypadku komunikacyjnym). Byłam wielokrotnie hospitalizowana i operowana.

Bezwzględna choroba nie zna litości. Każdy nowy dzień przynosi ból i cierpienie. Szczuplutkie, wiecznie wychudzone dłonie coraz częściej tracą czucie. Każde wyjście z domu to wyprawa w nieznane, wielokrotnie zakończona dotkliwymi upadkami „na równej drodze”, kiedy nogi nagle odmawiają posłuszeństwa i wymykają się spod kontroli. Moje życie to nieustanna wędrówka od szpitala do szpitala, walka z chorobą i nadzieja, że tym razem już ją pokonam. Występujące u mnie choroby postępują z wiekiem, ich przebieg nasila się. Stały postęp choroby wymaga ciągłej rehabilitacji i usprawnienia, a leczenie farmakologiczne jest bardzo drogie, kosztowne i nie prowadzi do powstrzymania rozwoju choroby.

Uczęszczam systematycznie na rehabilitację w miejscu zamieszkania, zarówno w ramach NFZ i odpłatnie. Korzystam również z rehabilitacji w uzdrowiskach zajmujących się rehabilitacją narządu ruchu i układu nerwowego, z oddziałów rehabilitacji ogólnoustrojowej i z turnusów rehabilitacyjnych. Corocznie mam wykonywane szereg badań, które odzwierciedlają mój faktyczny stan zdrowia. Leczę się na tę bardzo uciążliwą i wyniszczajacą nieustannie mój organizm chorobę. Koszty takiego leczenia i koniecznej rehabilitacji jednak wielokrotnie przekraczają moje możliwości finansowe. Zarówno leczenie farmokologiczne jak i rehabilitacja są bardzo kosztowne, również wyjazdy na konsultacje do specjalistów i leczenie w oddziałach klinicznych oddalonych znacznie od mojego miejsca zamieszkania są dla mnie dużym obciążeniem finansowym. Przebywam na rencie chorobowej i jest to jedyne moje źródło utrzymania. Z renty chorobowej muszę opłacić wszystkie świadczenia bytowe, a na codzienne życie pozostaje już niewiele. Jestem osobą samotną.

Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w sfinansowaniu mojej rehabilitacji w warunkach uzdrowiskowych. Konieczność takiej rehabilitacji wynika przede wszystkim z aktualnego mojego stanu zdrowia i pozytywnego wpływu leczenia uzdrowiskowego. Mój pobyt będzie kontynuacją rehabilitacji i będzie polegał na wykorzystaniu naturalnych bogactw (…), których nie ma w poradniach rehabilitacyjnych w moim miejscu zamieszkania. Korzystanie z dostępnych w moim miejscu zamieszkania świadczeń rehabilitacyjnych jest dla mnie dość kłopotliwe z uwagi na trudności związane z poruszaniem się oraz z uwagi na fakt, że jestem osobą samotną i mieszkam samotnie.

Izabela Spilska


Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Sedeka

Alior Bank SA
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 (aktualny numer konta do darowizn)
71 1060 0076 0000 3210 0020 7652 (poprzedni numer konta do darowizn)

Tytułem:
10538 - Izabela Spilska

***Dotychczasowe konto do wpłat darowizn w Banku Citi Handlowy o numerze
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036 jest w trakcie likwidacji.***

Przekaż 1% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389
Przekaż 1% podatku On-Line

* program indywidualny dla tego podopiecznego

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
10538 - Izabela Spilska

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.