Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

11934 Gołębiowska Katarzyna

Cel

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.”

Apel do wszystkich ludzi o wrażliwym sercu, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Poznajcie Kasię. Ma 44 lata i jest podopieczną Fundacji SEDEKA posiadającej status organizacji pożytku publicznego, która po podpisaniu porozumienia wspiera i udostępnia swoje subkonto w celu gromadzenia środków finansowych na leczenie i rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Kasia od urodzenia cierpi z powodu mózgowego porażenia dziecięcego objawiającego się w jej przypadku niedowładem spastycznym czterokończynowym połączonym z niepełnosprawnością intelektualną. Wyciągnięcie jednej z kończyn dolnych w trakcie porodu spowodowało powstanie bocznego skrzywienia kręgosłupa. Nadmierne obciążenie stawu biodrowego wywołuje różnego rodzaju schorzenia i bóle uniemożliwiające jej samodzielne funkcjonowanie.

Praktycznie całe swoje dzieciństwo Kasia spędziła w szpitalach. Nie mogła jeździć na rowerze, grać w gumę czy klasy przed blokiem ze swoimi rówieśnikami. Do tej pory trudność sprawia jej to żeby wsiąść do samochodu ze względu na brak możliwości zgięcia nogi w kolanie. Pomimo przeszkód, jakie stoją jej drodze życiowej, Kasia jest niezwykle pogodną osobą, która cieszy się z najmniejszej nawet rzeczy i dostrzega radość wszędzie tam, gdzie może wydawać się, że jej nie ma. Tego właśnie można się od niej uczyć. Ma bardzo dobrą pamięć i niezwykłą umiejętność przełamywania barier. Chętnie opowiada o tym, co ją cieszy i praktycznie na każdym kroku przypomina wszystkim ze swojego najbliższego otoczenia jak warto jest mówić sobie nawzajem słowa Kocham Cię. Sprawdza się też w roli cioci bo lubi kolorować, wyszywać i grać w gry planszowe.

Z uwagi na posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym uczęszcza na Warsztaty Terapii Zajęciowej, które dają jej możliwość rehabilitacji społecznej. Na zdjęciu obok śpiewa piosenkę ludową na jednym z lokalnych festiwali. Bardzo lubi słuchać muzyki, czyta też książki o swoich ulubionych wykonawcach.

Kasia wymaga długotrwałej fizjoterapii i leczenia. Jeśli lubisz pomagać, pomóż zdążyć z pomocą dla Kasi. Nam – rodzicom ułatwi to zmagania z wieloma codziennymi problemami, z którymi przyszło nam się mierzyć. Środki z Państwa wpłat przeznaczone zostaną m. in. na zastosowanie ganoterapii – naturalnej metody leczenia polegającej na przeciwdziałaniu skutkom ubocznym występujących zaburzeń. Mamy nadzieję, że pewne zmiany zatrzymają się na określonym poziomie i nie pozwolą innym postępować dalej. Wierzymy, że każde uczynione dobro powraca do nas czyniąc nas lepszymi i dodając wiary w człowieka, który jest sumą przeżytych doświadczeń.

W imieniu Kasi dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy dar serca i okazaną życzliwość.

Rodzice Kasi

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 16 września 2020

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 11934 Gołębiowska Katarzyna

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
11934 Gołębiowska Katarzyna

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies