Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12050 Czekaj Anna

Cel

Koniec listopada 2019 roku, do tej pory pamiętam jak zimny to był wtorek… Niespodziewany telefon od taty, mama przewieziona została do szpitala, nagła duszność, utrata przytomności, a jeszcze rano widziałyśmy się jakby nigdy nic. W szpitalu reanimacja, śpiączka farmakologiczna, intubacja. Ten strach co dalej z mamą. Niestety niewydolność oddechowa się przedłużała, mama złapała bakterie w szpitalu z tych najgorszych, bo lekoopornych. Kolejne próby odłączania od respiratora nie powiodły się. Decyzja lekarzy – tracheostomia za kilka dnia, a potem gastrostomia. Niestety po podłączeniu respiratora do tracheostomii nadal nie udaje się uzyskać wydolności oddechowej na tyle stałej, by można było mamę odłączyć.

Tak minęły nam święta Bożego Narodzenia i Sylwester: w smutku, rozpaczy, na wizytach w szpitalu. Respirator będzie potrzebny już na zawsze. Potrzebna będzie też rehabilitacja, fachowa opieka i żywienie poprzez gastrostomię.

Udało się załatwić miejsce dla mamy na NFZ w Klinice Wentylacji Respiratorem Konstancja w Bielawie pod Warszawą. Przebywa tam od końca lutego 2020. Przed lockdownem odwiedzaliśmy mamę codziennie, ćwiczyliśmy z nią dodatkowo, pielęgnowaliśmy antyodleżynowo. Niestety 10 marca 2020 w związku z pandemią koronawirusa zakazano wstępu wszystkim odwiedzającym i nie możemy tego wszystkiego dalej robić.

Rehabilitacja opłacana z NFZ to zaledwie kilkadziesiąt minut tygodniowo. To za mało by podnieść mamę z łóżka. Rehabilitacja prywatna to koszt kilku tysięcy złotych miesięcznie. A ja tak bardzo marzę by móc zaprosić mamę na mój ślub, by mogła towarzyszyć mi w tym dniu.

Pomóżcie spełnić mi to marzenie, pomóżcie zawalczyć o zdrowie i życie mojej mamy. Pomóżcie mojej mamie Ani wstać z łóżka!

Nie wybaczyłabym sobie, gdybym nie zawalczyła, zawalczcie ze mną! Wierzę w Was, dobrych wojowników!

Data ostatniej aktualizacji opisu: 19 marca 2021

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12050 Czekaj Anna

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12050 Czekaj Anna

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies