Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12275 Bryja Wiktoria

Cel

Wiktoria dołączyła do naszej rodziny w 2022 roku, w wieku 17 lat. Adoptowaliśmy ją wiedząc o jej niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej.

Dając jej miłość, dbając o prawidłową opiekę medyczną, a także przerabiając z nią etapy rozwoju „od dziecka – do nastolatki”, dokładamy starań, by nadgonić lata, które spędziła w rodzinach zastępczych, domach dziecka i domu pomocy społecznej. Staramy się pomagać Wiki w zdobywaniu i rozwijaniu umiejętności społecznych, które są niezbędne w codziennym życiu, ale także zapewnić jej odpowiednie leczenie, które dotąd nie zawsze mogło być realizowane w takim stopniu, w jakim tego potrzebowała.

Główne problemy zdrowotne, z którymi zmaga się Wiktoria to:

 • Reumatoidalne zapalenie stawów o przebiegu agresywnym, które w jej przypadku objawia się zapaleniem wielu stawów oraz towarzyszącym mu zapaleniem przyczepów ścięgnistych. Jest to choroba przewlekła, wymagająca stosowania stałej terapii oraz rehabilitacji. Obecnie ze względu na zaostrzenie choroby, która zaatakowała kolejny organ, jakim jest oko, Wiktoria ma zmieniony lek i teraz przyjmuje:
  • SIMPONI_Golimumab_inhibitor czynnika martwicy nowotworów TNF alfa
  • oraz Metex (lek cytostatyczny).

Stres oraz liczne złamania kończyn w okresie przebywania w rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczych także przyśpieszyły rozwój RZS. Należy pamiętać, że jest to najbardziej agresywna, przewlekła zapalna chorobą tkanki łącznej, która w konsekwencji prowadzi do niepełnosprawności i utraty życiowej samodzielności. Dlatego kładziemy nacisk m.in. na systematyczne ćwiczenia rehabilitacyjne, choć mamy świadomość, że nie nadrobimy braku rehabilitacji w latach zanim Wiki trafiła do nas.

 • Niestety w tym roku, w wyniku RZS Wiki wielokrotnie przeszła zapalenie przedniego i tylnego odcinka błony naczyniowej oka prawego oraz pojawiający się wysięk w ciele szklistym, co skutkuje okrężnym zrostem tęczówkowo-soczewkowym, którego nie udało się uwolnić pomimo podawanych podspojówkowo iniekcji z adrenaliną – obecnie widzi tylko 50% okiem lewym.

Walczymy o utrzymanie widzenia oka lewego, stosując sterydowe i niesterydowe leki przeciwzapalne.

 • Neuropatia nerwu wzrokowego
 • FAS– Alkoholowy Zespół Płodowy – czyli nieodwracalny zespół zaburzeń fizycznych
  i psychicznych (w tym wysoką agresją), będących konsekwencją spożywania alkoholu przez matkę w okresie ciąży. Choroba nieodwracalna, gdyż nie można wyleczyć toksycznego działania alkoholu na mózg rozwijającego się dziecka.
 • W wyniku agresywnej postaci RZS, ostrego bólu, utraty ruchomości, przeżytych traum oraz faktu,
  iż w wyniku przyjmowanych leków Wiki traci włosy, potrzebuje ona także stałej terapii psychologiczno-psychiatrycznej i leczenia lekami psychotropowymi.

Korzystamy z pomocy Specjalistów m.in. Kliniki Leczenia Biologicznego, Medycyny Nuklearnej, Reumatologa, Ortopedy, Okulisty, Psychologa, Psychiatry, Neurologa oraz Rehabilitacji …

Jednocześnie dziękujemy wszystkim Paniom i Panom Lekarzom, Pielęgniarkom, Rehabilitantom, którzy nam pomagają!

Zastosowanie odpowiedniego leczenia u Wiktorii wiąże się z wysokimi kosztami, które powoli przerastają nasze możliwości. Tym bardziej, że zbiegło się to w czasie z koniecznością zakupienia dla Wiki praktycznie wszystkiego na raz: odzieży, rzeczy codziennego użytku, materiałów edukacyjnych itp.

W związku z tym, zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe!

Pozyskane środki zostaną wykorzystane na rehabilitację, refundację leków, zakup sprzętu medycznego i pomocy dydaktycznych oraz na terapie psychologiczno-psychiatryczne.

Z góry dziękujemy za pomoc!

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 22 listopada 2023

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12275 Bryja Wiktoria

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12275 Bryja Wiktoria

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies