Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Wystawa prac Patryka Wojtczaka

Dodano 21 września 2017, w kategoriach: .

Wczoraj w Centrum Aktywizacji Społecznej Grzybowska 4, działającym w ramach Fundacji Sedeka, odbył się wernisaż prac malarskich Patryka Wojtczaka, podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Patryk to 22-letni wojownik, który mimo choroby i fizycznych ograniczeń ma wiele pasji i zainteresowań. Jedną z nich jest malarstwo. Prace Patryka inspirowane podróżami, krajobrazami, kontaktem z naturą i ludźmi zachwyciły licznych gości wernisażu.

Spotkanie uświetnił występ Elektronicznej Orkiestry Laboratorium Dźwięku i prelekcja Magdaleny Adamowskiej o wyjątkowości każdego z nas i życiowej misji.

Patryk i jego rodzice opowiedzieli, m.in. o wernisażu i wystawie, Małgorzacie Berwid – dziennikarce Radia dla Ciebie w audycji „Ciotka Książkula”. Zachęcamy do wysłuchania tego wywiadu!*

Swoimi wrażeniami z tego wydarzenia podzielił się także Karol Chmielewski – znajomy Patryka z warsztatów „Samorealizacja bez ograniczeń” prowadzonych w Ośrodku Rehabilitacji CEMICUS:

Po raz pierwszy spotkałem Patryka Wojtczaka na zajęciach grupowych w Ośrodku Rehabilitacji CEMICUS. (…) Ta aura pewności siebie przywodziła na myśl artystyczną duszę, która świadomie kreuje swój wizerunek. Mnie ta siła osobowości skojarzyła się z Salvadorem Dali. Porównywanie do innych malarzy byłoby jednak nieuczciwe wobec ogromu różnorodnych zainteresowań i inspiracji, z których czerpie Patryk.  Znajdziemy tam wszystko poczynając od impresjonizmu, poprzez ukwieconą łąkę oraz inne widoki natury, niesamowicie wyraziste portrety wprost ociekające osobowością, a nawet kilka przykładów abstrakcji.

Warto również zwrócić uwagę na duże nasycenie barw kreowane przez artystę, które niezwykle ożywiało otoczenie i oprawę całego wernisażu. Obrazy Patryka intrygują i naturalnie wciągają widza w swoje wnętrza.

Zawsze uważałem keyboard za instrument gorszego sortu. Zespół Laboratorium Dźwięku Elektroniczna Orkiestra uświadomił mi jak bardzo się myliłem! Bez używania przesterowania, jedynie za pomocą ciężkiej pracy utalentowanych młodych ludzi pod dyrekcją Pana Marka Żurawskiego, pokazał prawdziwy potencjał tych instrumentów. Orkiestra zaprezentowała prawdziwie różnorodny repertuar zaskakując publiczność zarówno muzyką poważną, filmową, utworami z wokalem jak i autorską kompozycją Pana Żurawskiego i powojenną muzykę bigbandową.

Na spotkaniu miała wystąpić Pani Monika Gibes – paraolimpijka, która nie dotarła z powodu nagłej choroby. Zastąpiła ją Magda Adamowska, która w kilku słowach sprytnie przedefiniowała znaczenie słowa niepełnosprawność wykazując się przy tym gigantyczną odwagą, charyzmą, humorem oraz talentem oratorskim. Opowiedziała o swoich problemach osobistych, pokazując na własnym przykładzie, że nawet najgorsze doświadczenia życiowe można zmienić w coś pięknego i wartościowego (…).

Wystawę prac Patryka będzie można oglądać do 11 października br. (w poniedziałki i piątki w godzinach 8:00-16:00, a we wtorki, środy i czwartki w godzinach 9:00-17:00).

Zapraszamy do Centrum Aktywizacji Społecznej Grzybowska 4 w Warszawie!

*Źródło: http://www.rdc.pl/podcast/ciotka-ksiazkula-wystawa-malarstwa-patryka-wojtczaka/

Zarządzaj plikami cookies