Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

11038 Zdrowie i pomoc Jackowi

Cel

Jestem ponad 50-letnim mężczyzną, ciekawym życia, pogodnym i uśmiechniętym. Jednak od kilku lat zmagam się z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego oraz miażdżycą.

Zwyrodnienie kręgów szyjnych, objawia się m. in. ostrym bólem i sztywnością karku, które ciężko wytrzymać. Dolegliwość ta potrafi uprzykrzyć życie, ale jej objawom można skutecznie przeciwdziałać.

Rehabilitacja zwyrodnienia kręgów szyjnych pozwala pracować nad zakresem ruchu i wpływa na usprawnienie  mojego codziennego funkcjonowania, ale  głównym celem zabiegów w gabinecie fizjoterapeutów jest zapobieganie występującemu bólowi oraz wzmacnianie partii mięśni opływających osłabione kręgi szyjne. Przy rehabilitacji kręgosłupa szyjnego sprawdzają się u mnie masaże tradycyjne i z wykorzystaniem ultradźwięków, lasery, elektroterapia oraz zabiegi bazujące na falach elektromagnetycznych. Wszystkie te zabiegi są niezbędne abym mógł normalnie funkcjonować.

Miażdżyca to podstępna choroba. Zwykle zaczyna się niewinnie: szybciej się męczymy, często bolą nas nogi, mamy kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem. I tak właśnie było u mnie.

We krwi krążyło zbyt dużo cholesterolu, który odkładał się w ścianach tętnic w postaci tzw. złogów, inaczej blaszki miażdżycowej. Cholesterol zwężał i usztywniał moje naczynia, a jego złogi powstały w tętnicach wieńcowych serca, szyjnych – zaopatrujących mózg w krew oraz tętnicach doprowadzających krew do nóg. Nieleczona miażdżyca może skończyć się zawałem serca, udarem mózgu lub amputacją nogi. Dlatego tak ważne jest odpowiednie leczenie i kontrolowanie poziomu cholesterolu.

Ponadto, wykryto u mnie niedomykalność zastawki i przerost mięśnia lewej komory serca, co prowadzi do tego, że bardzo szybko się męczę.

Rehabilitacja i leczenie są niezbędne do powstrzymania rozwoju towarzyszących mi chorób oraz ułatwienia codziennego życia. Niestety, koszty związane z częstymi wizytami lekarskimi, dieta, systematyczna rehabilitacja, zakup lekarstw czy korzystanie z turnusów rehabilitacyjnych przewyższają moje możliwości finansowe.

Kochani, jeśli znajdą się wśród Was osoby chcące wesprzeć moje leczenie, będę niezmiernie wdzięczny!

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 6 października 2022

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 11038 Zdrowie i pomoc Jackowi

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
11038 Zdrowie i pomoc Jackowi

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies