Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12483 Woźniak Dariusz

Cel

Darek urodził się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Cierpi też na jaskrę, wysoką krótkowzroczność oraz depresję psychotyczną. Do tego dochodzą duże problemy z poruszaniem się.

Pomimo tych wszystkich ograniczeń, Darek opiekuje się swoją schorowaną mamą. Stara się radzić sobie najlepiej jak potrafi. Porusza się na trójkołowym rowerze, aby być bardziej mobilnym i samodzielnym, a każdy, kto go spotka, może liczyć na uśmiech i miłe słowo.

Niestety to nie koniec trudności, z którymi zmaga się Darek. W domu, w którym mieszka wraz z mamą, zapadła się podłoga, pod którą znajdowały się jedynie legary i goła ziemia. W związku z tym, do środka wdarła się niesamowita wilgoć, przez którą stare meble zaczęły dosłownie rozpadać się na stojąco. Już sama wilgoć ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie, nie wspominając o tym, jak niebezpieczne są ciągle powiększające się dziury w podłodze dla dwóch osób z bardzo ograniczoną zdolnością ruchową.

Jako sąsiedzi Darka, postanowiliśmy mu pomoc i własnymi siłami przeprowadzić tam konieczny remont, jednak wciąż rosnące koszty, przerosły nasze przewidywania i możliwości. My pracujemy za darmo, ale ceny materiałów budowlanych są bardzo wysokie, dlatego nie poradzimy sobie bez dodatkowego wsparcia finansowego.

Dom nie był w żaden sposób ocieplony, wejście jest nieprzystosowane dla osób poruszających się na wózku, należy je przenieść w inne miejsce i zrobić podjazd. Z powodu zapadniętej podłogi i panującej wilgoci, wszystkie meble w domu uległy całkowitemu zniszczeniu, trzeba więc kupić nowe. Dlatego teraz najpilniejszą potrzebą jest zebranie środków na kontynuację remontu domu.

Będziemy ogromnie wdzięczni za każde wsparcie, determinacja Darka w dążeniu do poprawy jakości życia jego i Mamy daje nam ogromną siłę do działania.

Data ostatniej aktualizacji opisu: 23 czerwca 2023

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12483 Woźniak Dariusz

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12483 Woźniak Dariusz

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies