Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12640 Wasilewski Mateusz

Cel

Poznajcie Mateusza.

To wspaniały mąż, ojciec 4 chłopców, opiekun 2 psów i 2 kotów. Jest miłośnikiem motoryzacji, szczególnie aut terenowych i eskapad off road.

W lutym 2023 roku, podczas drogi do pracy, Mateusz uczestniczył w bardzo poważnym wypadku komunikacyjnym, wskutek czego trafił do szpitala w stanie zagrażającym życiu.  Doznał poważnego urazu wielonarządowego, w tym stłuczenia płuc i mózgu. Przez wiele tygodni lekarze walczyli o jego życie, czasem nie dając większych szans.  Mateusz zapadł w śpiączkę, a rokowania były najgorsze. Lekarze robili wszystko, co w ich mocy, by go uratować, a on sam odnalazł w sobie ogromną determinację do walki o swoje życie. Bo ma dla kogo żyć. Przez wiele tygodni był pod opieką najlepszych specjalistów, dzięki czemu jego stan się poprawił.

Po 7 tygodniach pobytu w szpitalu, Mateusz trafił do zakładu opiekuńczo-leczniczego. Dzięki wczesnej rehabilitacji i wszechstronnej terapii, po blisko 7 miesiącach, udało się go wybudzić. Efekty pracy specjalistów i Mateusza są bardzo obiecujące – rozpoznaje najbliższych, reaguje na bodźce zewnętrzne, częściowo powróciła mu pamięć. Jednak uraz mózgu oraz wielomiesięczna śpiączka doprowadziły do poważnych zaników mięśni i możliwości poruszania się.

Najistotniejsze jest zachowanie ciągłości w rehabilitacji i terapii Mateusza. Zbieramy fundusze na opłacenie jego pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym oraz dalszą terapię.

Pomóżcie w tym, by Mateusz mógł „stanąć na nogi”.

Data ostatniej aktualizacji opisu: 8 lutego 2024

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12640 Wasilewski Mateusz

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12640 Wasilewski Mateusz

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies