Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12055 Trybulska Martyna

Cel

Cześć wszystkim, mam na imię Martyna. Jestem osobą uśmiechniętą, energiczną, lubiącą wyzwania i ponad wszystko ceniącą punktualność. Mam dwie cudowne przyjaciółki, Monię i Wiktorię, które mnie wspierają i mobilizują do nauki. Mam też najlepszą rodzinę pod słońcem, na którą mogę liczyć każdego dnia. Pomagają mi w miarę sprawnie radzić sobie w życiu, bez nich byłoby mi bardzo trudno.

Urodziłam się jako siedmiomiesięczny wcześniak z niedotlenieniem mózgu. Wynikiem tego jest lewostronne dziecięce porażenie mózgowe i niedowład spastyczny. Wieku 6 lat przeszłam skomplikowaną operację lewej stopy, w związku z czym do końca życia muszę się rehabilitować i nosić buty ortopedyczne, żeby utrzymać sprawność fizyczną. Dodatkowo zmagam się z uszkodzeniem słuchu, mam głęboki obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy.

Gdy miałam 9 miesięcy, otrzymałam aparaty słuchowe, które do pewnego stopnia pomagały mi w codziennym życiu, ale nie pozwalały usłyszeć dźwięku telefonu czy dzwonka do drzwi. Potrzebowałam ciągłego wsparcia innych osób. W 2020 roku przeszłam operację wszczepienia implantu ślimakowego do ucha prawego w Kajetanach pod Warszawą w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu i Mowy. W przyszłości czeka mnie kolejna operacja wszczepienia drugiego implantu ślimakowego, tym razem do lewego ucha.

W międzyczasie pogorszył się mój wzrok, w 2014 roku zaczęłam nosić okulary. Do tamtej pory oczy były moim słuchem – czytałam z ruchu warg. W przyszłości będę zmuszona poddać się operacji oka. Kiedy wybuchła  pandemia i zaczęły obowiązywać maseczki, nastał dla mnie trudny czas, miałam duże trudności z nawiązaniem kontaktu. Obecnie używam okularów, ale przeszkadzają mi one w noszeniu aparatu słuchowego oraz implantu ślimakowego

W 2022 roku okazało się także, że choruję na  nadciśnienie tętnicze i muszę do końca życia brać leki. Niestety z biegiem lat stan mojego zdrowia ulega pogorszeniu i potrzebuję waszej pomocy, by móc dalej się leczyć.

Jestem pod stałą opieką specjalistów: laryngologa, ortopedy, neurologa, kardiologa i logopedy, wymagam też rehabilitacji.

Wizyty u specjalistów, leki oraz inne potrzeby związane z moim stanem zdrowia są kosztowne i sama nie jestem w stanie ich sfinansować.

Będę bardzo wdzięczna za przekazanie mi 1,5% podatku, a także wpłacanie darowizn na moją rzecz z przeznaczeniem na ratowanie zdrowia, bo każde Wasze wsparcie jest niezwykle cenne!

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 29 marca 2021

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12055 Trybulska Martyna

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12055 Trybulska Martyna

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies