Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

11740 Trefler Natalia

Cel

Minęły już dwa lata od tego tragicznego wypadku. Natalia została wybudzona ze śpiączki i dzielnie walczy,  nie poddaje się. Jednak urazy,  których doznała podczas strasznego wypadku dają o sobie znać. To jest bardzo nierówna walka. Trzy kroki do przodu, jeden do tyłu. Człowiek, który nie miał do czynienia z takim zdarzeniem, nie jest w stanie sobie wyobrazić jak będzie wyglądał powrót do zdrowia.  Piszę to z pozycji Matki i teraz wiem jak to jest.

Myślałam, że to kwestia miesięcy, ale dziś już wiem, to będą to lata ciężkiej pracy. Natalia bardzo potrzebuje wsparcia i jej rodzina zapewnia jej to.

Na dzień dzisiejszy jej stan zdrowia jest zadowalający – odzyskała możliwość ruchu po prawej stronie ciała, lewa jest nadal porażona. Natalia uczy się chodzić, ale towarzyszą jej przewlekłe bóle brzucha po operacjach udrażniania jelit, częste bóle głowy po urazach głowy, bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego, w miejscu w którym wykonano zespolenie tytanowe. Uszkodzenie rdzenia kręgowego powoduje obniżenie energii, złe samopoczucie i stany depresyjne. To wszystko sprawia, że Natalia często nie daje rady. Jednak mimo to ma dobre dni, z małymi sukcesami, co podwójnie ją napędza do walki o swoją sprawność.

Obecnie Natalia oczekuje na okulary.  Jest po operacji oka. Koszt operacji to 2 500 zł. Za jakiś czas będzie możliwa operacja drugiego oka, która ma zredukować zeza. Ma również problemy z mową, ale przy pomocy neurologopedy mowa powoli wraca. Jeszcze nie wiemy jak będzie mówić, możliwa jest operacja fałdów głosowych.

Natalia w dobrych chwilach pisze na swoim blogu pt. „Już nie czuję oporu”. Gorąco polecam, lektura pomoże zrozumieć jej odczucia. Rozpoczęła też pisać książkę.

Nigdy nie myślałam, że ludzie potrafią wykazać się tak wielkim sercem i dużym wsparciem. Właśnie to daje chorym siłę do walki. Z całego serca im za to dziękujemy.

Natalia nadal bardzo potrzebuje pomocy. Koszt miesięcznej rehabilitacji wynosi 7 000 zł, do tego trzeba doliczyć koszty pielęgnacyjno-zdrowotne, te sumy przerastają moje możliwości.

Mama z siostrami.

Data ostatniej aktualizacji opisu: 15 kwietnia 2021

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 11740 Trefler Natalia

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
11740 Trefler Natalia

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies