Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

10051 Stowarzyszenie W Stronę Słońca

Cel

STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „W STRONĘ SŁOŃCA” działa od 2007 roku przy Zespole Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach. Skupia rodziców, opiekunów i terapeutów osób niepełnosprawnych: głównie intelektualnie. Może się do niego zapisać każdy, kto ma osobę niepełnosprawną w rodzinie lub chce takim osobom pomagać.

Zaczynaliśmy od wspierania uczniów naszej szkoły, i przez cały czas kontynuujemy te działania jednak staramy się również pamiętać o potrzebach młodzieży, która opuszcza szkołę – tej z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz z wyuczonymi zawodami – grupie młodych ludzi – najbardziej potrzebującej pomocy.

Nasi podopieczni – głównie osoby z niepełnosprawnością umysłową, ze względu na istniejące w społeczeństwie stereotypy myślenia na temat potencjału zawodowego tych osób, są wykluczane z rynku pracy i spychane na margines życia społecznego. Poprzez nasze działania, dążymy do tego, żeby mogły aktywnie w nim uczestniczyć.

Stowarzyszenie prowadzi zajęcia w Klubie Aktywności Osób Niepełnosprawnych, których celem jest wzrost zaradności życiowej oraz aktywności społeczno-osobistej uczestników. Co roku realizuje programy rehabilitacji zdrowotnej: usprawniającej, hipoterapii, dogoterapii. Stowarzyszenie zaangażowało się w sprawę poprawy jakości specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych dla osób z autyzmem oraz zorganizowało staż dla asystenta osoby niepełnosprawnej. Razem z Inkubatorem Społecznej Przedsiębiorczości zainicjowało ideę utworzenia spółdzielni socjalnej dla absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej o specjalności kucharz oraz umożliwiło świadczenie usługi cateringowej przez uczniów klas kucharskich na rzecz Urzędu Miejskiego przez kilka lat.

Na obecnym etapie koncentrujemy się na wspieraniu pojedynczych osób w aktywizacji zawodowej i usamodzielnianiu się. Największą grupę, która dotychczas znalazła miejsca pracy – stanowi 4 naszych absolwentów zatrudnionych w spółdzielni socjalnej Ogrody Smaku, z czego jesteśmy bardzo dumni.

W roku 2017 r. środki zebrane m.in. na naszym subkoncie w Fundacji Sedeka przeznaczamy na organizowanie na terenie Zespołu Szkół Specjalnych Nr 8 w Tychach zajęć dogoterapii.

Serdecznie polecamy artykuł o naszej działalności, który ukazał się na stronach Katowickiej Gazety Wyborczej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,15168140,Nastolatki_po_raz_pierwszy_u_fryzjera___Nasze_dzieci.html

W Stronę Słońca W Stronę SłońcaW Stronę Słońca

 

 

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 10051 Stowarzyszenie W Stronę Słońca

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
10051 Stowarzyszenie W Stronę Słońca

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies