Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12500 Sieradzki Mateusz

Cel

Mateusz urodził się w 2001 roku. Przyszedł na świat w stanie zamartwicy okołoporodowej, a lekarze zdiagnozowali u niego wrodzoną wadę rozwojową prawej kończyny dolnej pod postacią dysplazji stawu biodrowego, przykurczu kolanowego oraz stopy końskiej.

Pomimo swojej niepełnosprawności, Mateusz od początku był dzieckiem bardzo pogodnym i ruchliwym. Szybko nauczył się raczkować i przemieszczać samodzielnie, a następnie chodzić o kulach. Wiele wycierpiał w ciągu swojego dotychczasowego życia; przeszedł liczne operacje, rehabilitacje oraz pobyty w szpitalach. Cały czas pozostaje pod stałą opieką wielu poradni specjalistycznych. Poruszanie się wyłącznie o kulach oraz utrzymywanie całego ciężaru ciała na rękach i zdrowej nodze, skutkuje u niego silnymi bólami rąk i kręgosłupa, a także znacznym nadwyrężeniem zdrowej nogi.

Niestety, ostatnie badania i konsultacje potwierdziły to, czego wszyscy najbardziej się obawiali – Mateusz został zakwalifikowany do amputacji prawnej nogi. Zabieg planowany jest na wrzesień lub październik 2023 r.

Po operacji Mateusz będzie potrzebował protezy, aby móc nadal samodzielnie funkcjonować i prowadzić normalne życie. Bardzo chciałby zostać fizjoterapeutą, aby móc pomagać innym. Już teraz przejawia zdolności w tej dziedzinie. Warunkiem jest jednak odpowiednia proteza, która nie będzie obciążeniem a stanie się „normalną” częścią ciała. Taka proteza nie jest refundowana przez NFZ, a koszt jej zakupu to około 160-200 tysięcy zł., do tego dojdą jeszcze koszty niezbędnej rehabilitacji. To kwota, która zdecydowanie przewyższa możliwości finansowe Matusza i jego rodziny.

Dlatego bardzo prosimy o pomoc w zebraniu potrzebnych środków na zakup protezy i rehabilitację Mateusza!

 

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 28 września 2023

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12500 Sieradzki Mateusz

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12500 Sieradzki Mateusz

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies