Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

10825 Pomoc dla Adama Kuchejdy

Cel

Celem Grupy jest poprawa sytuacji życiowej Adama.

Adam, na skutek wypadku jakiemu uległ w 2009 r., ma porażenie czterokończynowe (ręce – niedowład, nogi – porażenie spastyczne). Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Praktycznie całe dnie spędza w domu. Adam na co dzień mieszka sam. Jego rodzice nie żyją. Adam korzysta z pomocy opiekunki z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (GOPS) oraz ze wsparcia swojej siostry, która pomimo tego, że mieszka ze swoją rodziną w sąsiedniej miejscowości, codziennie stara się go odwiedzić i pomóc w domowych czynnościach.

Adam nie posiada żadnych dochodów, oprócz tego, co otrzyma z GOPS (zasiłki). Nie ma renty (za krótko pracował). Nie pracuje, bo jest całkowicie niezdolny do pracy. Można ocenić jego sytuację finansową jako bardzo trudną, a wydatków związanych z niepełnosprawnością jest bardzo dużo.

Adam mieszka w domu, który wymaga kapitalnego remontu. Dom nie posiada CO, dlatego w zimie ogrzewany jest tylko jeden pokój.

Jeśli chodzi o dotychczasową rehabilitację, Adam korzysta z tych możliwości, jakie są finansowane przez NFZ (rehabilitacja ma miejsce średnio jeden raz na 2 lata), a wymaga stałej terapii.

Działalność Grupy skupia się na tym, aby w jak największym zakresie pomóc Adamowi na co dzień oraz przezwyciężyć jego trudną sytuację życiową, której nie jest w stanie pokonać sam. Zebrane środki finansowe są przeznaczane na pokrycie codziennych wydatków związanych z niepełnosprawnością. Z uwagi na fakt, że Adam korzysta z rehabilitacji w niewielkim zakresie, a powinna być ona regularna i na najwyższym poziomie, Grupa w pierwszej kolejności organizuje wsparcie w tym zakresie. Zadaniem Grupy jest również pomoc dotycząca utrzymania i wyremontowania domu, w którym Adam mieszka. Adam z otrzymanych zasiłków z GOPS nigdy nie będzie w stanie tego zrobić.

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 10825 Pomoc dla Adama Kuchejdy

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
10825 Pomoc dla Adama Kuchejdy

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies