Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

10651 Płomień nadziei

Cel

Celem grupy jest wspieranie ośrodka dla dzieci upośledzonych fizycznie i umysłowo FLAME OF HOPE w Indiach. Ośrodek zorganizowała i prowadzi polska zakonnica – siostra Ann Francesca. Działa od kilkunastu lat i ma dwa domy w Himalajach: jeden u podnóża gór w Siliguri, drugi wyżej w Kurseong. Dzieci pochodzą z okolicznych górskich miejscowości, z różnych plemion. Wszystkie są bardzo biedne i chore, były porzucone przez rodziny lub skrajnie zaniedbane. W domach Flame of Hope otoczono je miłością i opieką, zapewniono leczenie i naukę w szkole. Siostra Ann Francesca dała im szanse nie tylko przeżycia, ale i rozwoju. Wznieciła „płomień nadziei”, który należy teraz podtrzymywać.

Siostrę Ann Franceskę poznałam w listopadzie 2014 roku podczas podróży z mężem po indyjskich Himalajach. Jej działalność zrobiła na nas ogromne wrażenie. Odwiedziliśmy oba domy i widzieliśmy, jak funkcjonują. Każdy stanowi niewielką społeczność żyjącą jak rodzina w atmosferze bezpieczeństwa, spokoju i serdeczności. Dzieci są zadbane i radosne mimo niepełnosprawności. Niektóre przeszły po kilka operacji, dzięki czemu mogą chodzić. Wiele z nich ma za sobą dramatyczną historię porzucenia przez rodzinę, głodu, bezdomności i chorób. Od marca 2014 roku w Siliguri działa piękna szkoła, w której uczą się nie tylko dzieci z ośrodka, ale także z biednych rodzin z okolicznych wiosek, nie płacąc ani za naukę ani nocleg w internacie.

Chcemy pomagać w pozyskiwaniu pieniędzy na prowadzenie obu domów i szkoły oraz wolontariuszy do pracy z dziećmi. Potrzebne są środki na bieżące wydatki oraz na leczenie, rehabilitację i naukę. Wolontariusze mogliby pomagać w opiece nad dziećmi, wykonywać różne prace na rzecz ośrodka. Bardziej specjalistyczny wolontariat mógłby pomóc w leczeniu, rehabilitacji i nauce dzieci.

Formy pomocy:

  • Darowizna w formie wpłaty na konto Grupy OPP nr 10651 „Płomień nadziei”.
  • Stałe zobowiązanie do comiesięcznych wpłat określonej wysokości na konto grupy.
  • Wolontariat w Indiach:

– wyjazdy studentów medycyny, rehabilitacji, psychologii, pedagogiki;

– wyjazdy osób w dowolnym wieku chcących zająć się dziećmi i pomocą w prowadzeniu ośrodków;

– wyjazdy profesjonalistów: lekarzy, rehabilitantów a także fachowców z innych branż, którzy mogliby pomóc w urządzaniu ośrodków, wyposażeniu, naprawach, konserwacji itp.

Strona WWW: plomiennadziei.org.pl

Kierownik Grupy OPP nr 10651 „Płomień nadziei”

Maria Jagodzińska

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 10651 Płomień nadziei

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
10651 Płomień nadziei

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies