Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

10058 Majka

Cel

Grupa OPP numer 10058 „MAJKA” realizuje zadania wchodzące w zakres pożytku publicznego, a zwłaszcza:

  • pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób
  • działalności charytatywnej
  • wypoczynku dzieci i młodzieży
  • działalności na rzecz osób niepełnosprawnych
  • nauki, edukacji, oświaty i wychowania
  • działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka

Grupa rozpoczęła swoją działalność, by pomóc swemu przyjacielowi Maciejowi i jego ośmioletniej córce w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Nowotwór zabrał najpierw jego żonę, a następnie młodszą sześcioletnią córkę. Maciej uległ wypadkowi, który spowodował u niego niedowład czterokończynowy. Konieczność sfinansowania długiej rehabilitacji stała się bodźcem do utworzenia Grupy. Jej nazwa pochodzi od imienia starszej córki Macieja. Jego przyjaciele z pomocą ludzi wielkiego serca zorganizowali rajd off-roadowy, podczas którego została przeprowadzona pierwsza zbiórka publiczna.

Grupa szybko się rozwinęła i zwiększyła zakres swojej działalności. Dziś, dzięki pomocy przyjaciół, rodziny, zaprzyjaźnionych firm oraz wsparcia wrażliwych dobrych ludzi pomaga osobom, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Ma pod opieką rodziny z Bydgoszczy oraz ościennych Gmin. Działania Grupy nie ograniczają się do pomocy finansowej i rzeczowej. Są zawsze z Nimi. Podopieczni mogą liczyć na dożywianie, pomoc i wsparcie w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zebrane środki Grupa przeznacza również na rozwój emocjonalny, intelektualny, kulturalny dzieci i młodzieży. Wspiera różnego rodzaju akcje charytatywne, w szczególności te mające na celu dobro oraz rozwój dzieci i młodzieży.

Więcej informacji o Grupie OPP „MAJKA” znajduje się tutaj.

Jedną z akcji był festyn charytatywny „Dogonić marzenia”, który odbył się 2 lipca br. w Myślęcinku. Celem imprezy było zebranie funduszy na leczenie Julii Majczyk, podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

ulotka MajkaJulia urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, ogólnie zwaną rozszczepem kręgosłupa. Od urodzenia walczy z chorobą. W pierwszej dobie życia odbyła się operacja zamknięcia przepukliny. Ma za sobą wiele badań, pobytów w szpitalu, wyczerpujących rehabilitacji. Julia na co dzień porusza się chodząc w ortezach lub w obuwiu ortopedycznym. Największym marzeniem Julii jest wygrać walkę z chorobą, mieć prawdziwych przyjaciół, startować w olimpiadzie, a w przyszłości zostać chirurgiem dziecięcym. Mimo choroby i wielu przeciwności losu Julia jest miłą, uśmiechniętą i pełną pasji dziewczynką. Kocha konie, uwielbia pływać – została nagrodzona kilkoma medalami.

Grupa OPP „MAJKA”, wspierająca Julię Majczyk, gorąco zachęca do przekazywania darowizn dla chorej dziewczynki (szczegóły dotyczące możliwości dokonania wpłaty: 21291 Majczyk Julia).

Tak dużo jest osób, które nie odnajdują się w obecnej rzeczywistości, którzy chętnie przyjmą wyciągniętą dłoń.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 10058 Majka

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
10058 Majka

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies