Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

10859 Magda Fomiczew

Cel

Magda urodziła się 15.05.1992 r. z wadą wrodzoną: przepuklina oponowo-mózgowa. Już w pierwszej dobie życia poddano ją operacji (usunięcie przepukliny). Po dwóch tygodniach dokończono operację i wszczepiono zastawkę w komorę mózgu, która miała niwelować wodogłowie. Operacje uratowały Madzi życie jednak nie uchroniły od niepełnosprawności. W swoim niespełna 24-letnim życiu przeszła 24 zabiegi na mózgu. Niestety rozwój Magdy jest mocno upośledzony, cierpi na zaburzenia równowagi, ślepotę z poczuciem światła, upośledzenie umysłowe, epilepsję, zaburzoną gospodarkę jelitową. Do tego wraz z rozwojem pojawiły się kłopoty z nerkami, oraz problemy ze skórą, czyli problem dermatologiczny (łuszczyca).

Leczenie, a raczej pomoc w egzystencji polega głównie na usprawnianiu psychofizycznym i ruchowym, stymulowaniu oraz zapewnieniu bezpieczeństwa przed barierami z jakimi się na co dzień borykamy.
Korzystamy z pomocy szeregu specjalistów: rehabilitantów, neurologa, neurochirurga, okulisty, dermatologa, urologa, psychologa, psychiatry, logopedy, stałej opieki rodzinnej.
Dziś Magda z naszą pomocą potrafi w miarę swoich możliwości poruszać się przy asyście drugiej osoby. Ponadto próbuje wymawiać wyrazy i składać pojedyncze zdania. Nie jest jednak w pełni samodzielna, przy jakichkolwiek czynnościach potrzebuje zawsze drugiej osoby do pomocy.
To wszystko wymaga oczywiście dużych nakładów ciężkiej pracy, rehabilitacji, cierpliwości, determinacji, ale również nakładów finansowych. Korzystamy bowiem z hipoterapii, dogoterapii, często bywamy na basenie. Ja jako matka zrezygnowałam całkowicie z pracy by móc się poświęcić córce.
Prosimy zatem ludzi dobrej woli by wsparli darowiznami, bądź 1,5% ze swojego podatku leczenie i rehabilitację oraz lepsze życie Naszej Córki.
Fundacja SEDEKA udostępnia nam subkonto, gdzie gromadzimy środki na potrzeby Naszej Córki, nie pobierając z tego tytułu żadnej prowizji. Fundusze zgromadzone na koncie fundacji są gwarantem wydawania Państwa pieniędzy wyłącznie na cele pożytku publicznego.

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 10859 Magda Fomiczew

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
10859 Magda Fomiczew

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies