Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

11724 Lipiński Paweł

Cel

Paweł cierpi na głęboką formę autyzmu. Jako dziecko nie miał możliwości uczęszczania do szkoły specjalnej, ze względu na swój stan nie mógł też zdobyć wielu podstawowych umiejętności życiowych, które innym wydają się oczywiste.

Teraz mój syn jest już dorosłym, postawnym mężczyzną, ale w jego ciele nadal tkwi 2-letnie dziecko, które potrzebuje opieki i pomocy na każdym kroku. Paweł nie tylko nie umie czytać i pisać, ale też mówić – wypowiada jedynie niewyraźne, pojedyncze słowa, nieadekwatne do sytuacji. Jest też całkowicie niesamodzielny, jeśli chodzi o ubieranie się, mycie, czy golenie. Kiedy gdzieś wychodzimy, nadal trzymam go za rękę i muszę wszędzie zaprowadzić.

Mimo wszystko, staram się dbać o niego, jak tylko umiem. Zabieram go na turnusy rehabilitacyjne, gdzie może przebywać wśród grupy osób, kupiłam też komputer, na którym korzystamy ze specjalnych materiałów dla osób z autyzmem. Paweł bardzo lubi słuchać na nim piosenek dla dzieci, to go uspokaja. Niedawno musiałam kupić specjalny materac do spania, ponieważ syn wciąż skakał po łóżku, często je łamiąc. Materac jest dla niego bezpieczniejszy, a dodatkowo ten specjalny model, pomaga mu się wyciszyć i łatwiej zasnąć.

Codzienne potrzeby Pawła wiążą się nie tylko z leczeniem, ale z wieloma dodatkowymi kosztami, które przewyższają moje możliwości.

Bardzo proszę o wsparcie, a za wszelką okazaną pomoc z góry bardzo dziękuję.

Mama Pawła

Data ostatniej aktualizacji opisu: 31 maja 2021

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 11724 Lipiński Paweł

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
11724 Lipiński Paweł

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies