Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

11675 Łacina Łukasz

Cel

Choroba przyszła znienacka, zaraz po tym, gdy skończyłem 36 lat…

W ciągu ostatnich trzech lat zmieniłem się z człowieka samodzielnego i aktywnego, w osobę potrzebującą pomocy na każdym kroku. To postępującą choroba – przewlekła zapalna demielinizacyjna polineuropatia – odebrała mi to, co najcenniejsze dla młodego człowieka, sprawność.

Dzisiaj muszę prosić o pomoc obcych ludzi, bo sam niestety nie dam rady wrócić do zdrowia…

Zaczęło się niewinnie. Z początku drobne objawy tłumaczyłem przemęczeniem lub zbyt intensywnym wysiłkiem. Dopiero gdy osłabienie kończyn sprawiało, że nie byłem w stanie ustać na nogach czy podnieść przysłowiowej szklanki z herbatą, zacząłem szukać pomocy. Lekarze szukali przyczyny mojego stanu zdrowia przez dłuższy czas. Mijały tygodnie, a ja nie wiedziałem, co się dzieje…

Kiedy otrzymałem wreszcie diagnozę, byłem w szoku. W mojej chorobie dochodzi do uszkodzenia nerwów w kończynach. Mechanizm powstawania choroby jest związany z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu odpornościowego. Jej przyczyna nie jest jednoznacznie ustalona.

Po trzech latach od poznania diagnozy nie mogę już chodzić ani ruszać rękami. Mimo to nie straciłem pogody ducha i nadziei, że będę znowu sprawny. Oprócz leków, wielkie postępy mogę robić tylko dzięki intensywnej i nieustannej rehabilitacji. Taką w Polsce mogę otrzymać jedynie prywatnie, ale jej koszty są zawrotne.

Roczny pobyt w specjalistycznym ośrodku, który daje mi szansę ponownie stanąć na nogi to koszt blisko 200 tysięcy złotych. Nie tracę wiary i wiem, że z Twoją pomocą może mi się udać! Nie pozostało mi nic do stracenia! Mogę jedynie na nowo zacząć chodzić!
O niczym więcej nie marzę…

 

 

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 9 lutego 2021

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 11675 Łacina Łukasz

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
11675 Łacina Łukasz

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies