Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

10595 Krystyna Grzybowińska

Cel

Drodzy moi Przyjaciele

Mija już 20 lat moich zmagań z chorobą Parkinsona. Wasze wsparcie finansowe oraz ciepłe i życzliwe słowa otuchy bardzo mi pomagają i dodają siły w tej nierównej walce z tą nieuleczalną chorobą.
Dajecie mi wiarę w to, że jesteście ze mną i pozostaniecie tak długo jak będzie to potrzebne. Za to wszystko pozostaje mi po prostu powiedzieć Wam jedno słowo: DZIĘKUJĘ.

Krystyna Grzybowińska

15 stycznia 2018 r.


Grupa OPP działa na rzecz Pani Krystyny Grzybowińskiej. Obecnie Pani Krystyna ma 64 lat i od 20 lat zmaga się z chorobą Parkinsona. Choroba Parkinsona jest ciężkim, postępującym schorzeniem układu nerwowego i niestety nadal chorobą nieuleczalną. Można na jej temat wiele pisać, ale w najkrótszej formie: jest to choroba polegająca na postępującym ograniczeniu sprawności stawów kończyn dolnych i górnych, stawów kręgosłupa, sztywności mięśni. Ogranicza ruch. Wszystko to wywołuje silne bóle, niemożność wykonywania podstawowych funkcji życiowych. W efekcie człowiek zdany jest na opiekę osób drugich. Aby wpłynąć na utraconą funkcję mięśni i stawów, poprawić poruszanie się, wstawanie i wykonywanie samodzielnie czynności dnia codziennego niezbędna jest fachowo prowadzona codzienna rehabilitacja. W chorobie Parkinsona występują, wśród wielu zaburzeń, również zaburzenia mowy i połykania. Aby poprawić ten stan muszą być wykonywane ćwiczenia w obecności specjalisty logopedy. Leki i operacje poprawiają jedynie funkcjonowanie, ale nie zwalniają postępu choroby ani nie leczą przyczyn tego schorzenia. Choroba postępuje swym własnym tempem.

W roku 2006 Pani Krystyna zachorowała również na raka. Była leczona i poddana chemoterapii w Klinice Onkologii na warszawskim Ursynowie. W wyniku usunięcia węzłów chłonnych walczy z obrzękiem limfatycznym kończyny dolnej. Ręczne masaże obrzęku limfatycznego są najlepsze i chyba najskuteczniejsze, ale bardzo kosztowne. To wszystko powoduje, że w imieniu Pani Krystyny zwracamy się do osób, które chcą i mogą pomóc, o wsparcie finansowe, za które bardzo dziękujemy.

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 10595 Krystyna Grzybowińska

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
10595 Krystyna Grzybowińska

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies