Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12020 Komsta Edyta

Cel

Edyta ma 24 lata. Od wczesnego dzieciństwa choruje na padaczkę oraz ma orzeczoną niepełnosprawność umysłową. W związku ze swoją chorobą od lat jeździ na wizyty do specjalistów i poddaje się terapiom neurologicznym. Musi również codziennie i o stałych porach przyjmować leki, aby zapobiec napadom epilepsji. Niestety próby odstawienia leków do tej pory zawsze kończyły się z negatywnym skutkiem.

Wszelkie zachwiania nastrojów czy też zewnętrzne bodźce często powodują ataki, pozostawiając ją wykończoną fizycznie i psychicznie z licznymi urazami ciała. Edyta ma również problemy z nauką – czytaniem, pisaniem czy przyswajaniem i zrozumieniem prostych informacji. Już od szkoły podstawowej pozostaje na niezmiennym poziomie intelektualnym nauczania początkowego. Uczęszczała do szkół specjalnych, przyswajając wiedzę w obszarze, który był odpowiedni dla jej poziomu intelektualnego. Obecnie bierze udział w warsztatach dziennych dla niepełnosprawnych osób dorosłych, co daje jej szanse na rozwój podstawowych umiejętności i przystosowanie do życia w społeczeństwie. Dodatkowo warsztaty dają jej możliwość przebywania wśród osób zbliżonych niepełnosprawnością do niej, co daje jej poczucie normalności w jej nieco innym świecie.

Edyta od drugiego roku życia wychowuje się w niepełnej rodzinie – jej ojciec porzucił ją gdy była niemowlęciem, a matka jest niepełnosprawna umysłowo. Jest wychowywana głównie przez dziadków w skromnych warunkach socjalnych. Leki, wizyty u specjalistów, edukacja oraz utrzymanie Edyty są kosztowne, zważając na brak dochodów w domu rodzinnym.

Marzenia Edyty są skromne. Najbardziej potrzebuje ciepła, którego zabrakło jej w życiu, uwagi i zainteresowania drugiej osoby oraz życia bez ataków epilepsji. Dlatego bardzo prosimy o pomoc i wsparcie dla Edyty, aby jej codzienność stała się nieco łatwiejsza.

Data ostatniej aktualizacji opisu: 18 lutego 2021

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12020 Komsta Edyta

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12020 Komsta Edyta

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies