Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12124 Kołodziejczyk Daria

Cel

Mam na imię Daria. Cierpię na Mózgowe Porażenie Dziecięce oraz spastyczność czterokończynową. Urodziłam się 28 czerwca 1989 roku, dwa miesiące przed planowanym terminem porodu. Lekarze, do których wozili mnie rodzice twierdzili, że wszystko jest w porządku i rozwijam się prawidłowo. Moja choroba wyszła na jaw trochę później, gdy jako 10-miesięczne dziecko trafiłam do szpitala w wyniku zapalenia płuc i niedotlenienia mózgu. Wówczas lekarz postawił już jednoznaczną diagnozę. Zaczęła się rehabilitacja oraz liczne wizyty u ortopedy, neurologa, nefrologa, czy okulisty.

Dzięki mamie i rodzeństwu ukończyłam szkołę integracyjną. Lubię uczyć się nowych rzeczy.

Niestety, w maju 2021 r. zachorowałam na COVID -19. Przebieg choroby był bardzo ciężki, zaatakowała mój układ neurologiczny, co przyniosło kolejne pobyty w szpitalu.

Mama i siostra o Darii:

Daria jest niesamowitym, inteligentnym dzieckiem. Zaraża radością, uśmiechem, walką o każdy kolejny sukces i ogromnym optymizmem, którego czasami nam brakuje.

Daria nie chodzi samodzielnie. W dzieciństwie przeszła operacje obu nóg, polegające na wydłużeniu ścięgien Achillesa; następnie na nogi zostały założone długie gipsy z poprzeczką. Umożliwiło jej to chodzenie z pomocą drugiej osoby lub chodzika, lecz nadal wymaga ciągłej opieki i rehabilitacji, aby przykurcze nóg nie powróciły. Według lekarza, który przeprowadził operację, są duże szanse, że Daria będzie chodziła samodzielnie, lecz aby tak się stało, potrzebuje odpowiedniej i systematycznej rehabilitacji, zarówno w domu, jak i w przeznaczonych do tego placówkach.

Marzenia, o których Daria często mówi, nie zawsze można spełnić, choć z perspektywy ludzi zdrowych są one banalne: „Mamo, jak ja bym chciała pojeździć na rowerze, rolkach jak moje starsze siostry! Kiedy i czy będę wreszcie sama chodziła, żebyś nie musiała tak się męczyć?”.

Razem z drugą córką, w miarę swoich możliwości, staramy się zapewnić Darii jak najlepsze leczenie, rehabilitację i sprzęt ortopedyczny oraz to co jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jednak to wszystko wymaga ogromnych kosztów.

Dlatego też zwracamy się z prośbą o pomoc do Ludzi Dobrej Woli. Wasze wsparcie to dla Darii szansa na odpowiednie leczenie i zyskanie większej samodzielności na przyszłość!

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 22 grudnia 2021

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12124 Kołodziejczyk Daria

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12124 Kołodziejczyk Daria

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies