Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12108 Jaszczur Tomasz

Cel

Tomek – uśmiechnięty chłopak z autyzmem, urodzony w 1998 r.

Poprzez dotychczasowe działania wspierające,  bardzo zmotywowany do samodzielności, jednak rokowania ma niepomyślne. Niesamodzielny, wymagający stałego wsparcia drugiej osoby. Ale chętny do rozwoju.  Nie potrafi ocenić swoich możliwości sam.  Potrzebuje indywidualnego wsparcia dostosowanego do jego potencjału i mocnych stron. Ma wiele problemów z nauką, wypowiadaniem się, myśleniem, problemy z decydowaniem o sobie, z funkcjami wykonawczymi.

Potrzebuje szansy, by mógł się rozwijać, odnaleźć swoją rolę z pomocą innych ludzi. Niestety terapia jest bardzo kosztowna, a Tomek nie jest zdolny do pracy – dlatego prosimy o wsparcie.

Tomek stara się być aktywny, jest lubiany i akceptowany. Od 3 lat śpiewa w integracyjnym zespole piosenki żeglarskiej. Kocha śpiewać i dobrze mu to wychodzi. Nie boi się sceny, nie ma tremy.
Z zespołem ‘Horyzont Marzeń’ występował już w 7 koncertach, ma swoją solową piosenkę, w której akompaniują i towarzyszą mu przyjaciele, sąsiedzi.

Szanta Marzyciela

Uczy się śpiewać. Rozwija swoje umiejętności w tej dziedzinie i poszerza repertuar z pomocą osób wspierających. Piosenek uczy się na pamięć. Nie umie, będąc autystą, przekazać podczas śpiewania swoich emocji, ale wyraża radość, uczy się  i to sprawia, że jest uśmiechnięty i wierzy w siebie. Ma w sobie ufność i nadzieję.

Marzy o nagraniu płyty, bo kto powiedział, że autysta nie mógłby wydać swojej płyty i jej promować. Byłoby to dla niego wymarzone zajęcie, w ten sposób mógłby spełniać się zawodowo, bo niestety nie ma szans na samodzielną pracę.

Tomek potrzebuje rehabilitacji społecznej, socjalizacji. Chciałby być z ludźmi, uczyć się od nich zachowań społecznych, co pozwoli na przełamanie izolacji i wykluczenia.  Występowanie na scenie daje Tomkowi poczucie sprawczości, radości, energii, zadania do wykonania, podnosi poczucie własnej wartości i zadowolenia z siebie. To jego mocna strona, coś co najlepiej mu wychodzi, choć kosztuje dużo ćwiczeń i pracy. Tomkowi potrzebna jest wędka, by mógł rozwijać swój talent. Bez tego jego skarb zostanie zatopiony. Tomek kończy niedługo szkołę specjalną na kierunkach kucharz i cukiernik.

Wesprzyj jego starania i chęci, jego wiarę w dobrą przyszłość. Przekaż  darowiznę lub 1% na rehabilitację,  aktywizację, terapię psychologiczną, kursy umiejętności zawodowych. Może wtedy zyska szansę na pracę i  poprawę swojego samodzielnego  funkcjonowania.

Mama Tomka

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12108 Jaszczur Tomasz

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12108 Jaszczur Tomasz

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies