Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12329 Hejdysz Adam

Cel

Nazywam się Adam Hejdysz. Na cukrzycę typu I zachorowałem, gdy miałem 12 lat. Cukrzyca to choroba przewlekła, charakteryzująca się wysokimi poziomami cukru, czyli hiperglikemiami, które w dłuższej perspektywie wiążą się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, głównie oczu, nerek, nerwów, naczyń krwionośnych czy serca. Od samego początku starałem się nauczyć żyć z tą chorobą i pomimo związanych z nią trudności i wyrzeczeń, zawsze byłem aktywny, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jedną z moich pasji było np. podziwianie piękna polskiego krajobrazu podczas górskich wędrówek.

Niestety z biegiem lat stan mojego zdrowia pogorszył się, pojawiły się m.in. powikłania cukrzycowe. Największy dla mnie cios przyszedł 20 października 2022 roku, gdy po prawie rocznej walce musiałem poddać się amputacji prawej nogi na wysokości goleni. Usiadłem na wózek inwalidzki i od tamtego momentu właściwie przestałem być samodzielny. Światełkiem w tunelu jest dla mnie zakup protezy, która umożliwiłaby mi powrót do względnie normalnego życia, samodzielnej egzystencji, aktywności w życiu zawodowym i prywatnym.

Bardzo ważne jest również stałe utrzymywanie wartości glikemii na odpowiednim, wyrównanym poziomie, aby nie dopuścić do pogłębiania się istniejących już powikłań cukrzycy. Dlatego też zebrane środki chciałbym przeznaczyć na zakup protezy, rehabilitację związaną z protezowaniem nogi oraz zakup leków i wyrobów medycznych, ułatwiających mi dalsze życie z tą ciężką chorobą.

Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc!

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 24 stycznia 2023

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12329 Hejdysz Adam

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12329 Hejdysz Adam

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies