Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

12380 Dom Tymczasowy na Manowcach

Cel

Od 2013 roku prowadzę dom tymczasowy dla psów i kotów. Na początku skala tych działań była dość mała i ograniczała się do mojego podwórka. Z czasem rosnąca potrzeba pomocy zwierzętom skłoniła mnie do założenia strony na Facebooku, na której mogłam opisywać moje działania i przedstawiać podopiecznych:
https://www.facebook.com/PiesNaManowcach

Moje działania polegają przede wszystkim na pomocy bezdomnym i porzuconym psom i kotom z powiatu Dąbrowa Tarnowska (woj. małopolskie), gdzie skala problemu jest bardzo duża i mimo najszczerszych chęci z mojej strony, dotychczasowa pomoc nadal jest niewystarczająca. Pomimo to, zdarza mi się pomagać również zwierzętom z innych „trudnych” terenów, szczególnie z sąsiednich województw.

Dzięki Waszemu wsparciu, Waszym wpłatom oraz przekazaniu 1,5% podatku na Grupę OPP 12380 Dom Tymczasowy na Manowcach, będę mogła sfinansować m.in. takie potrzeby jak:

  • pokrycie kosztów opieki weterynaryjnej zwierząt bezdomnych i kotów wolnożyjących, chorych, po wypadkach, zaniedbanych;
  • pokrycie kosztów opieki weterynaryjnej zwierząt bezdomnych, przeznaczonych do adopcji (szczepienia, odrobaczanie, podstawowe testy);
  • kastracja i sterylizacja zwierząt właścicielskich, będących w trudnej sytuacji finansowej i zdrowotnej;
  • chipowanie;
  • pokrycie kosztów karmy, żwirku, akcesoriów wymaganych do opieki, lekarstw, suplementów, środków czystości;
  • opłacenie transportu do domów adopcyjnych;
  • zakup klatek „żywołapek” oraz innego sprzętu do odławiania  bezdomnych zwierząt;
  • pokrywanie wszystkich kosztów związanych z prowadzeniem domu tymczasowego (prąd, gaz, woda), aby zwierzaki miały gdzie przebywać podczas leczenia lub czekania na adopcję;
  • zakup kojca lub materiałów do reperacji kojców.

Współpracuję z organizacjami prozwierzęcymi z terenu mojego powiatu, jak również samorządami terytorialnymi (urzędy gmin). Prowadzę działalność edukacyjną wśród dzieci i młodzieży szkolnej – w tym zakresie współpracuję ze szkołami.

W przeważającej większości działam intuicyjnie i na bazie mojego doświadczenia, ale ukończyłam również kurs hycla, aby łatwiej odławiać trudne psy. Chcę także dalej doskonalić moje umiejętności  na kursach behawioralnych i trenerskich.

Moich działań pomocowych często nie planuję, przyjmuję wyzwania, które narzuca samo życie. Jednak zawsze w centrum tych działaniach są zwierzęta, które przez ludzi i życie zostały zepchnięte na manowce.

A moim mottem jest: „Nie pytaj, czego potrzeba światu – zapytaj, co sprawia, że serce mocniej Ci bije, a potem to zrób. Ponieważ świat potrzebuje właśnie ludzi o mocno bijących sercach.” /Howard Martin/

 

Data ostatniej aktualizacji opisu: 20 lutego 2023

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 12380 Dom Tymczasowy na Manowcach

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
12380 Dom Tymczasowy na Manowcach

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies