Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

10688 Agnieszka Gabor

Cel

Celem Grupy jest poprawa sytuacji życiowej Agnieszki.

W 1990 r., u 15-letniej wówczas Agnieszki, zdiagnozowano miastenię uogólnioną. Miastenia to rzadko spotykana choroba objawiająca się nadmierną męczliwością mięśni spowodowaną zaburzeniami w przekazywaniu impulsu nerwowego na połączeniu nerwowo-mięśniowym. Choroba występuje u osób w każdym wieku, niezależnie od płci.

Najczęściej pierwszym objawem choroby jest męczliwość mięśni poruszających gałką oczną i mięśni poruszających powieki. Powoduje to dwojenie się obrazów, niewyraźne widzenie oraz opadanie powiek. Objęcie chorobą mięśni gardła, krtani i jamy ustnej manifestuje się zaburzeniami mowy, trudnościami w gryzieniu i połykaniu pokarmów – chory nie może żuć, nie może połknąć pokarmu, mowa staje się w trakcie mówienia niewyraźna, może dochodzić do opadania żuchwy. Zajęcie przez miastenię rąk objawia się trudnościami w wykonywaniu codziennych czynności takich jak mycie, czesanie, pisanie, trzymanie telefonu, układanie rzeczy na półkach itp. Przy wykonywaniu tych czynności ręce stopniowo słabną i opadają. Przy zajęciu mięśni nóg chory ma trudności w poruszaniu się, np. utrudnione jest chodzenie po schodach, wstawanie z pozycji kucznej, siedzącej czy leżącej. Po dłuższym chodzeniu chory może upaść.

Najbardziej niebezpiecznym objawem miastenii są trudności w oddychaniu – w takim przypadku chorzy często wymagają leczenia na oddziale intensywnej terapii – pacjenci najczęściej kwalifikują się do zintubowania i sztucznego wspomagania oddechu. Takich właśnie groźnych niewydolności oddechowych wielokrotnie doświadczyła Agnieszka.

Zgromadzone przez Grupę środki pieniężne są przeznaczane przede wszystkim na leczenie oraz rehabilitację Agnieszki.

Przekaż darowiznę

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Sedeka

Alior Bank SA, nr rachunku:
93 2490 0005 0000 4600 7287 1845

Tytułem: 10688 Agnieszka Gabor

Fundacja nie pobiera prowizji od wpłat darczyńców ani żadnych opłat za prowadzenie subkonta.

Przekaż 1,5% podatku

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000338389

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1,5%” podaj:
10688 Agnieszka Gabor

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

Zarządzaj plikami cookies