Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Życie w czasach pandemii

Dodano 25 marca 2020.

W czasie kryzysu epidemiologicznego, w którym znalazł się cały świat pamiętajmy o kilku zasadach, dzięki którym będziemy bezpieczniejsi my, nasi bliscy i wszyscy wokół.

Spowolnimy rozpowszechnianie się choroby i odciążymy służbę zdrowia, jeśli będziemy stosowali się do kilku zasad:

1) Edukuj osoby w Twoim otoczeniu – bliskich i współpracowników. Nie toleruj zachowań osób niestosujących się do rekomendacji WHO i łamiących ograniczenia nałożone przez władze – uświadom osoby w Twoim otoczeniu jak ważna jest absolutna dyscyplina w stosowaniu się do nowych ograniczeń.

2) Zaprzestań rozprzestrzeniania choroby – przyjmij, że dzisiaj każdy jest potencjalnie zakażony – stosuj rygorystyczne zasady ograniczania kontaktów, zwiększania dystansu i higieny osobistej, a jeśli możesz pracować zdalnie – odizoluj się. Często myj ręce – mydłem przez minimum 30 sekund.

3) Jeśli zmagasz się z cukrzycą, nadciśnieniem, astmą czy innym obciążeniem lub masz powyżej 70 lat – w przypadku zakażenia istnieje zwiększone prawdopodobieństwo, że będziesz musiał być hospitalizowany, a personel i sprzęt potrzebny do uratowania Twojego życia może nie być dostępny. Dlatego zostań w domu. Stosuj pełną izolację – również od najbliższej rodziny.

4) Jeśli jesteś młody i zdrowy – ryzyko poważnej choroby jest niewielkie – pomagaj więc tym, którzy muszą pozostać w całkowitej kwarantannie. Zabezpiecz rodziców i starszych sąsiadów. Nie oddawaj dzieci pod opiekę osób starszych i schorowanych, aby nie narażać ich na zachorowanie. Nie unikaj pracy – dbaj również o swojego pracodawcę.

5) Jeśli masz lekkie objawy „grypowe” (dotyczy to 80% przypadków) – zastosuj rygorystyczną samoizolację, nie zarażaj, nie obciążaj systemu, który będzie musiał ratować życie innych – łamiąc tę zasadę, narażasz innych na utratę życia!

6) Wiele codziennych spraw możemy załatwić telefonicznie lub przez internet. Większość spraw w banku lub w urzędzie załatwisz z domu. W tych dniach poradę lekarską też możesz uzyskać telefonicznie.

7) Kontakt telefoniczny z  konsultantem Fundacji jest możliwy w godzinach od 7:00 do 13:00 od poniedziałku do piątku pod numerem infolinii 882 046 295

8) Biuro obsługi Grup OPP w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 4 lok U6B będzie nieczynne dla interesantów. Dokumenty prosimy wysyłać pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Sedeka ul. Grzybowska 4 lok 132, 00-131 Warszawa.

Jednocześnie przypominamy, że aby poznać stan subkonta Grupy OPP można się zalogować na stronie głównej klikając w przycisk logowanie. Po zalogowaniu się na stronie dostępne będą:

  • komunikaty od Fundacji
  • informacja o stanie subkonta
  • lista transakcji dokonanych na subkoncie
  • poczta wewnętrzna służąca do korespondencji z Fundacją

W tych dniach bądźmy szczególnie odpowiedzialni. Dbajmy o siebie i innych. Pomagajmy osobom starszym  i schorowanym. Życzymy zdrowia i rychłego powrotu do normalności.

materiał opracowany na podstawie pitax.pl

Zarządzaj plikami cookies