Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Zbliża się termin składania zeznań podatkowych za 2019 rok

Dodano 23 kwietnia 2020.

Dla osób zatrudnionych na etacie, administracja skarbowa przygotowała rozliczenie w usłudze Twój e-PIT. Jeżeli nie wprowadzi się w nim żadnych zmian, 30 kwietnia 2020 roku rozliczenie zostanie automatycznie zaakceptowane i uznane za przyjęte, a 1% podatku zostanie przekazany tej samej organizacji pożytku publicznego i na ten sam cel szczegółowy, co w roku ubiegłym.

Podatnicy, prowadzący działalność gospodarczą, zeznanie podatkowe muszą wypełnić samodzielnie i przesłać je do urzędu drogą elektroniczną bądź tradycyjną. Z myślą o nich zmieniono termin składania PIT-ów. Zamiast do 30 kwietnia, można to zrobić do 31 maja 2020 roku. Dzięki zmianom wprowadzonym w ramach tarczy antykryzysowej, w rozliczeniach wysyłanych do urzędu skarbowego w maju będzie można wskazać organizację pożytku publicznego uprawnioną do otrzymania 1 procenta podatku.

Resort finansów wyjaśnił, że jeśli przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie wymagać będzie korekty, można ją wprowadzić po 30 kwietnia, zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje oraz w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Można także skorzystać z formularza PITax umieszczonego na stronie Fundacji. Do 31 maja, korygując zeznanie, można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego.

Zachęcamy do wskazania naszej Fundacji lub konkretnej Grupy OPP.

https://sedeka.pl/jak-pomoc/przekaz-1-podatku

Zarządzaj plikami cookies