Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Wspomnienie o prof. Zbigniewie Judyckim

Dodano 31 stycznia 2023.

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. dr. Zbigniewa Judyckiego – dziennikarza, biografa i promotora Polonii.

Był autorem i współautorem, a także wydawcą i współwydawcą kilkudziesięciu publikacji książkowych o tematyce polonijnej. Był organizatorem także wielu międzynarodowych sympozjów poświęconych wybitnym Polakom żyjących poza granicami kraju.

Profesor Zbigniew Judycki był pomysłodawcą wyróżnień za zasługi dla promocji dokonań Polaków w świecie – medalu honorowego „Polonia Semper Fidelis”, ustanowionego przez Senat RP. Był inicjatorem i współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie.

W latach 2018 – 2022 profesor Zbigniew Judycki pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Fundacji Sedeka, służąc nam swym ogromnym doświadczeniem. Był pomysłodawcą i redaktorem dwóch książek Twórcy Wizerunku Polonii wydanych przez naszą Fundację.

Składamy głębokie kondolencje rodzinie Śp. Zbigniewa Judyckiego.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 1 lutego 2023 roku o godzinie 11.00 w Kolegiacie Rzymskokatolickiej pw. Św. Marcina przy ulicy Roweckiego 10 w Opatowie.

Zarządzaj plikami cookies