Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Wspominamy Stanisława i Marię Dorotę Kowalskich

Dodano 2 listopada 2022.

Ten rok okrył nas smutkiem, bowiem 5 sierpnia pożegnaliśmy Stanisława Kowalskiego, inicjatora powstania i wieloletniego Prezesa naszej Fundacji, a kilka miesięcy wcześniej jego małżonkę Marię Dorotę Kowalską. Dziś, w Dniu Zadusznym, pragniemy wspomnieć te dwie wyjątkowe postaci, których odejście jest dla nas jeszcze nie zabliźnione.

Z inicjatywy Stanisława Kowalskiego powstała Fundacja Sedeka, której celem jest wspieranie osób dorosłych z niepełnosprawnościami, wykluczonych społecznie i potrzebujących.

Stanisław Kowalski był filantropem, społecznikiem, człowiekiem o niespożytej energii, pomysłowości i entuzjazmie. Przeszkody Go nie zniechęcały, przeciwnie – dawały jeszcze większą determinację do działania. Dzięki niemu powstały także trzy Ośrodki Rehabilitacji.

Postawa i społeczna aktywność Stanisława Kowalskiego zostały docenione wieloma nagrodami i odznaczeniami, m.in. od Prezydenta RP otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, od Business Center Club medal Solidarności Społecznej, a od dzieci najcenniejszy dla niego – Order Uśmiechu.

To wszystko jest zasługą niezłomnego charakteru, ale także wsparcia żony – Marii Doroty Kowalskiej, która zawsze inspirowała i motywowała. Była jego opoką, a jednocześnie sama aktywnie uczestniczyła w życiu Fundacji. Zapamiętamy jej poczucie humoru, cenne rady i nieocenioną pomoc.

Ten dzień skłania do wspomnień, refleksji i zadumy. Ale niech będzie również i dniem radości, że na swej drodze spotkaliśmy tak wyjątkowe osoby!

Zarządzaj plikami cookies