Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Więcej czasu na rozliczenie PIT

Dodano 1 kwietnia 2020.

Termin złożenia rocznego zeznania PIT zwykle upływa 30 kwietnia, jednak w tym roku, w związku z wyjątkową sytuacją, deklaracje można składać do 31 maja.

Ministerstwo Finansów daje więcej czasu na złożenie rocznej deklaracji PIT, co jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego. W tym roku będzie można to zrobić do 31 maja.

Dla ponad 21 mln osób rozliczających się za pomocą formularzy PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, o dzieło, zlecenia, zysków kapitałowych), propozycja rozliczenia jest przygotowana w usłudze Twój e-PIT, w której znajduje się automatycznie przygotowane rozliczenie podatkowe.

W przypadku braku podjęcia aktywności, zostanie ono zaakceptowane 30 kwietnia. Jeśli z tego rozliczenia będzie wynikać niedopłata podatku, to w maju urzędy skarbowe prześlą o tym informacje do poszczególnych osób.

Gdyby okazało się, że przygotowane i zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, można będzie to zrobić po 30 kwietnia poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja, korygując zeznanie, można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1% podatku.

Rozliczyć możesz się tu: https://sedeka.pl/jak-pomoc/przekaz-1-podatku

Więcej na stronie: www.podatki.gov.pl

Zarządzaj plikami cookies