Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Warsztaty – Razem w kierunku samodzielności!

Dodano 14 czerwca 2022.

Wczoraj, z inicjatywy naszej Fundacji, w Ośrodku Rehabilitacji CEMICUS odbyły się wyjątkowe i bardzo potrzebne warsztaty psychologiczne pt. „Razem w kierunku samodzielności”. Grupa rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami spotkała się z psycholożkami z Centrum Edukacji Wytrenowani. Poruszano tematy związane z codziennym życiem, a uczestnicy mogli wymieniać się swoimi przemyśleniami i uwagami. Podczas spotkania padło wiele pięknych i wzruszających słów. Pozytywnym zaskoczeniem była dla nas szybka integracja grupy, która żywo dyskutowała, często o bardzo trudnych kwestiach, nawet po zakończeniu spotkania. Jesteśmy wdzięczni za Wasze zaangażowanie.

Takie warsztaty to czas, aby pomówić o swoich potrzebach, które na co dzień schodzą na dalszy plan. Uczestnicy mogli okazać wzajemne wsparcie i zrozumienie. Wielu z nich podkreślało również, że podczas spotkania mieli możliwość chociaż na chwilę zapomnieć o samotności, która często im towarzyszy, a także po prostu „wygadać się”, nie będąc przy tym ocenianymi.

Otrzymaliśmy mnóstwo głosów wyrażających duże zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. Jesteśmy szczęśliwi, że warsztaty były dla Was tak pomocne i ważne. Cieszymy się również, że udało nam się stworzyć przestrzeń, w której poczuliście się na tyle bezpiecznie, aby swobodnie opowiedzieć o swoich doświadczeniach, trudnościach i wątpliwościach. Nie udałoby się to bez pomocy naszego Partnera – Centrum Edukacji Wytrenowani – za co bardzo dziękujemy.

Zarządzaj plikami cookies