Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Utrudnienia w dojeździe do biura Fundacji Sedeka

Dodano 15 lipca 2015.

Od dzisiejszej nocy (14/15 lipca) zamknięte dla ruchu będą obydwie jezdnie ul. Grzybowskiej na wysokości budynku nr 5.

Do wtorku, 14 lipca wieczorem wyłączone z ruchu będą lewe pasy obydwu jezdni ul. Grzybowskiej pomiędzy al. Jana Pawła II a ul. Królewską. Ruch odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku. Wykonawca przebudowy sieci ciepłowniczej pod ul. Grzybowską przygotowuje się do zasadniczych prac, które będą wiązały się z wykopami w miejscu przebiegu ciepłociągu i komór ciepłowniczych.

Prace przy komorach zlokalizowanych w rejonie budynku nr 5 rozpoczną się w nocy z wtorku na środę (14/15 lipca) i będą wymagały wyłączenia z ruchu obydwu jezdni ul. Grzybowskiej. Jezdnia południowa będzie zamknięta na odcinku od al. Jana Pawła II do pl. Grzybowskiego. Jezdnia północna będzie zamknięta tylko w rejonie nr 5 – będzie na niej po jednym pasie w każdą stronę, ale możliwy będzie tylko dojazd do posesji w pobliżu placu budowy. Objazd zostanie poprowadzony ul. Świętokrzyską lub ul. Twardą do pl. Grzybowskiego. Tak będzie do 27 lipca.

W kolejnym etapie prac (od 28 lipca) przebudowywany będzie pozostały odcinek sieci, a wyłączona z ruchu będzie już tylko jezdnia południowa. Ruch po jednym pasie w każdym kierunku będzie odbywał się jezdnią północną. W podetapie tych prac, w weekend 14-16 sierpnia, na wysokości skrzyżowania z ul. Grzybowską dodatkowo zwężona zostanie wschodnia jezdnia al. Jana Pawła II, a ruch w kierunku al. „Solidarności” będzie odbywał się jednym pasem. Po weekendzie na al. Jana Pawła II wróci normalny ruch, ale prace będą kontynuowane na ul. Grzybowskiej. W ostatnim etapie prac (weekend 4-6 września) odtworzona zostanie nawierzchnia całej południowej jezdni ul. Grzybowskiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z pierwszym etapem budowy sieci ciepłowniczej w ul. Grzybowskiej, od 15 lipca, autobusy linii 102 i 105 będą skierowane na trasy objazdowe:

• w kierunku pętli MŁYNÓW, OS.GÓRCZEWSKA: od skrzyżowania ul. Królewskiej i pl. Grzybowskiego ulicami: pl. Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska – Prosta – Żelazna – Grzybowska i dalej swoimi trasami;
• w kierunku pętli PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA, BROWARNA: od skrzyżowania ul. Grzybowskiej i al. Jana Pawła II ulicami: al. Jana Pawła II – Świętokrzyska i dalej swoimi trasami.
Uruchomiony zostanie przystanek AL.JANA PAWŁA II 51 zlokalizowany przy al. Jana Pawła II w kierunku Ronda ONZ za skrzyżowaniem z ul. Grzybowską. Przystanek będzie obowiązywał jako stały dla autobusów linii 102 i 105.

Informacja pobrana ze strony internetowej Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym: http://www.infoulice.um.warszawa.pl/index.php?action=objazd&id=1337

Zarządzaj plikami cookies