Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Usługa e-PIT

Dodano 15 lutego 2021.

Już od dzisiaj, czyli od 15 lutego, można zalogować się na swoje konto na platformie Twój e-PIT na stronie www.podatki.gov.pl

Logując się do systemu można zweryfikować, edytować i zaakceptować swoje zeznanie podatkowe za ubiegły rok przygotowane przez fiskusa. Warto je sprawdzić, bowiem za 2020 rok można odliczyć więcej ulg niż za rok ubiegły.

Ulgi przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami nie zmieniły się, nadal odliczeniu podlegają wyłącznie wydatki poniesione przez osobę z niepełnosprawnością lub podatnika mającego na utrzymaniu taką osobę. Listę wydatków można sprawdzić w Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, są oznaczone jako wydatki na cele rehabilitacyjne oraz związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych.

Zanim zeznanie ostatecznie zostanie zatwierdzone i przekazane do organu podatkowego, warto sprawdzić je pod kątem zgodności danych – między innymi: czy wpisany jest KRS organizacji pożytku publicznego, którą wpieramy, a jeśli swój 1% podatku przekazujemy na konkretny cel w Fundacji Sedeka to czy numer Grupy OPP (subkonta) i jej nazwa (nazwisko i imię) są wpisane prawidłowo w rubryce cel szczegółowy.

Możesz też skorzystać z naszego formularza PIT.

Zarządzaj plikami cookies