Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Dodano 10 października 2023.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To dobry moment, aby zatrzymać się na chwilę i wsłuchać we własne potrzeby, pomyśleć nad swoim samopoczuciem, a także nad wsparciem, którego możemy udzielić osobom w potrzebie.

Nie wszyscy w swoim życiu pełnym wyzwań mogą bez przeszkód zadbać o psychiczny dobrostan. Jedną z takich grup są opiekunowie osób z niepełnosprawnością czy osób dorosłych wymagających całodobowej opieki. Często doświadczają oni ogromnej presji i stresu związanych z koniecznością zapewnienia podopiecznemu odpowiedniej opieki, leczenia i zabezpieczenia niezbędnych potrzeb bytowych.

Opiekunowie wpadają w sidła społecznej izolacji, ponieważ poświęcają większość swojego czasu i energii na pielęgnację bliskiej osoby. Obcowanie z niepełnosprawnością i chorobą może wywoływać silne emocje, takie jak smutek, frustracja, bezradność czy poczucie winy.

Wiemy dobrze, że opiekunowie potrzebują przestrzeni, gdzie mogą otwarcie wyrażać swoje uczucia i otrzymywać pomoc, dlatego organizujemy dla nich warsztaty psychologiczne oraz grupę wsparcia, którą prowadzi psychoterapeutka Danuta Prokulska-Balcerzak.

Wierzymy, że dzięki wsparciu tego rodzaju uczestnicy odnajdą równowagę między troską o innych a dbaniem o siebie i własne zdrowie.

Zarządzaj plikami cookies