Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Relacja z Orszaku Przyjaciół Świętego Franciszka

Dodano 3 października 2016.

Jednym z głównych celów inicjatora tego wydarzenia – Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” – było zorganizowanie wsparcia potrzebującym pomocy, zarówno ludziom jak i zwierzętom. Podczas imprezy prowadzona była mi.in. zbiórka pieniężna oraz rzeczowa dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie koło Legionowa.

Kolorowy przemarsz uczestników Orszaku Przyjaciół Świętego Franciszka wyruszył w samo południe. Na czele postać Św. Franciszka i Myszka Norka, a tuż za nimi milusińscy mali i duzi wraz ze swoimi opiekunami. Po radosnym paradowaniu było jeszcze ciekawiej!

Scena i wokół niej…

Na scenie, w roli prowadzącej imprezę, „rządziła” rewelacyjna Ania YouYa Jujka. Z niebywałą energią zapowiadała kolejne występy i rozmawiała z zaproszonymi gwiazdami. Co więcej, sama rozruszała najmłodszą publiczność zapraszając ją do udziału w hip-hopowym układzie tanecznym.

Ale nie tylko muzyka i taniec był na i wokół estrady. Widzom zaprezentowały się pieski do adopcji ze Schroniska w Józefowie, a także do dogoterapii. Z kolei Rysa i Oda rasy border collie pokazały swoje umiejętności pokonując specjalnie dla nich przygotowany tor przeszkód oraz psie sztuczki.

Swoją wiedzą o świecie zwierząt podzieliły się z publicznością 2 panie lekarki weterynarii: dr Dorota Sumińska – psycholog zwierzęcy z zamiłowania, prowadząca popularne radiowe i telewizyjne programy o animalsach oraz dr Milena Wojtyś-Gajda ze Specjalistycznej Lecznicy Weterynaryjnej dla Małych Ssaków Ogonek – specjalistka od królików, świnek morskich i innych gryzoni.

Z kolei Piotr Bielak wystąpił z pokazem akrobatycznym na rowerze, Akademia Be Freestyle z trikami piłkarskimi, a Tomasz Pałasz zebranych pod sceną bawił sztuczkami iluzjonistycznymi. I co najfajniejsze, także widzowie mogli spróbować swoich sił, bo występujący panowie zaangażowali ich do udziału w swoich występach!

Podobnie było zresztą podczas występu znanych aktorów. Joanna Moro, Aneta Todorczuk-Perchuć, Aneta Zając, Lidia Kopania i Amin Bensalem zaprosili na scenę najmłodszych do wspólnego czytania wierszy. Dzieciaki miały niesamowity ubaw!

Także Teatr Katarynka zachwycił swoim występem. Mini koncert, pokaz robienia gigantycznych baniek mydlanych czy przeciąganie liny rozruszały nie tylko tę najmniejszą publiczność.

oraz całe mnóstwo innych atrakcji…

Na pikniku nie zabrakło także zabaw ze strażakami. Było bardzo wielu chętnych do spróbowania swoich sił we wspinacze i laniu wody z sikawki. Natomiast żołnierze pozwolili zasiąść za kierownicą samochodu bojowego oraz spróbować wojskowej grochówki.

A to nie koniec atrakcji, bo były jeszcze:

 • animacje z Myszką Norką – Klub Myszki Norki
 • eksperymenty naukowe dla najmłodszych – Fundacja Małego Inżyniera
 • twórcze budowanie z klocków Lego – Fundacja Akademia Iwony Kalaman
 • warsztaty (Drugie życie przedmiotów, Kreatywna lodówka, Rozśpiewana rodzinka – Fundacja Miejsce Kreatywne)
 • quillig, czyli tworzenie ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny i inne cuda eko z papieru – babocha.com
 • fotobudka, przedpremierowy pokaz Toyoty C-HR – Toyota Bielany
 • bubble soccer, czyli szalona zabawa w ogromnych plastikowych kulach oraz zapasy sumo – Lecimy w kulki
 • balonowe zwierzaki – Baloniarki
 • malowanie buziek – Cosinus Warszawa
 • szkolenie z pierwszej pomocy – Mobiem
 • salon psiej piękności – MOLLY Salon Pielęgnacji Psów Marta Smolik
 • baza wiedzy jak opiekować się małymi zwierzętami domowymi – Ogonek Specjalistyczna lecznica weterynaryjna dla małych ssaków
 • porady odnośnie korekcji wad postawy oraz prezentacja oferty rehabilitacyjnej – Ośrodek Rehabilitacji Amicus, Ośrodek Rehabilitacji Biomicus i Ośrodek Rehabilitacji Cemicus
 • loteria fantowa, w której każdy los wygrywał – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
 • atrakcje harcerskie – Hufiec ZHP Warszawa-Żoliborz
 • kucyki – Stowarzyszenie Centrum Integracji Młodzieży Stajnia Agmaja
 • strefa Zdrowa Rodzina: Strefa Chleba, Strefa Zdrowia, Strefa Ruchu, Strefa Pszczelarza – Fundacja Popieram Rodzinę
 • punkt gastronomiczny – Przystanek zabawa. Piknik dla dzieci, Warszawa
 • kawiarenka, gry i zabawy podwórkowe – Fundacja Rodzinna

…na wspaniałej imprezie plenerowej

Niezwykli goście, publiczność, zwierzaki, atrakcje i… pogoda! Tak zapamiętamy piknik Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w dniu 2 października 2016 r. Dziękujemy głównemu organizatorowi, wolontariuszom i uczestnikom Orszaku Przyjaciół Świętego Franciszka za świetną wspólną zabawę!

Na razie do obejrzenia krótka fotorelacja. Więcej na stronie wydarzenia na FB. Na naszej stronie wkrótce także zamieścimy kolejne zdjęcia i informacje.

orszak_021016_start1orszak_021016_start2orszak_021016_start3orszak_021016_piesorszak_021016_sedeka3orszak_021016_sedeka4orszak_021016_sedeka1orszak_021016_sedeka2orszak_021016_iluzjonistaorszak_021016_sumoorszak_021016_kulkiorszak_021016_dmuchance1orszak_021016_dmuchance2orszak_021016_strazacy1orszak_021016_strazacy2orszak_021016_triki_roweroweorszak_021016_ania_youya_jujkaorszak_021016_rysa

Zarządzaj plikami cookies