Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Proste pomaganie przez smartfona!

Dodano 21 października 2016.

Ta pomoc nic Cię nie kosztuje, wystarczy, że:

1. W appmarkecie wyszukasz bezpłatną aplikację Pierwsza Pomoc – First Aid (wyprodukowaną przez MOBIEM)

Android lub iOS lub WP lub klikniesz na link: http://pierwszapomoc.mobiem.pl/

2. Zainstalujesz aplikację Pierwsza Pomoc – First Aid na swoim telefonie.

3. W zakładce „Pomagam” klikniesz w logo Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”*.

4. Zaakceptujesz regulamin naszej akcji, potwierdzając chęć pomocy profilem Facebook lub adresem e-mail.

5. Jeśli aplikacja pozostanie na Twoim telefonie minimum przez 3 miesiące, za każdą instalację firma MOBIEM przekaże na rzecz podopiecznych Fundacji 1 PLN.

Pieniądze, które otrzyma Fundacja w ramach współpracy z twórcą aplikacji Pierwsza Pomoc – First Aid zostaną przeznaczone na działania statutowe organizacji.

 

pierwsza_pomoc2Czym jest aplikacja Pierwsza Pomoc – First Aid?

Pierwsza Pomoc – First Aid to bezpłatny program na smartfony, dostępny na trzy najpopularniejsze systemy operacyjne: Android, iOS, Windows Phone. Aplikacja jest intuicyjnym, mobilnym asystentem, który krok po kroku prowadzi przez kolejne etapy procesu podejmowania konkretnych zabiegów reanimacyjnych.

Aplikacja Pierwsza Pomoc realizuje ogólny cel informacyjny, stanowiąc wyłącznie zestawienie informacji pomocnych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Aplikacja nie powinna zastępować profesjonalnej pomocy medycznej, porady lekarskiej ani kursu pierwszej pomocy. Użytkownik nie powinien używać Aplikacji Pierwsza Pomoc w celu diagnozy lub ustalenia planu leczenia w przypadku problemów zdrowotnych.

Jak działa Pierwsza Pomoc – First Aid?

Wystarczy, że masz zainstalowaną aplikację na swoim telefonie. W przypadku nieoczekiwanego zdarzenia włączasz Pierwszą Pomoc – First Aid. Przed przystąpieniem do akcji wybierasz, czy pomoc ma być skierowana do niemowlęcia, dziecka czy dorosłego. Lektor w prosty i zrozumiały sposób czyta wskazówki postępowania i prowadzi Cię przez proces resuscytacyjny.

Funkcje aplikacji:

  • instruuje, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy niemowlęciu, dziecku oraz dorosłemu,
  • ułatwia sprawne działanie poprzez opcję lektora czytającego wskazówki,
  • obrazuje schemat postępowania za pomocą przejrzystych grafik,
  • lokalizuje na mapie najbliższe szpitale,
  • wyświetla trasę dojazdu do danej placówki medycznej,
  • umożliwia szybkie otrzymanie dodatkowej pomocy poprzez opcję wybrania numeru alarmowego lub wezwania pogotowia medycznego,
  • optymalizuje ustawienia smartfona poprzez rozjaśnienie ekranu do maksymalnej wartości, zablokowanie wygaszacza i wymuszenie zwiększenia głośności.

* użytkownik nie ponosi żadnych kosztów związanych z korzystaniem z aplikacji i przekazaniem darowizny na rzecz Fundacji. Pobranie aplikacji może się wiązać ze standardowymi opłatami za przesył danych, zgodnych z umową z dostawcą usług telekomunikacyjnych.

Zarządzaj plikami cookies