Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Premiera filmu „Komunia”

Dodano 25 listopada 2016.

Film „Komunia” to kameralna historia o przyspieszonym dorastaniu 14-letniej Oli zajmującej  się domem, opieką nad ojcem i autystycznym bratem – 13-letnim Nikodemem, dbającej o relacje z mieszkającą osobno matką. Ola marzy o scaleniu rodziny. Pretekstem ma być komunia święta Nikodema, dzięki której rodzice mają się spotkać.

To fabuła kameralnej „Komunii”, filmu o przedwczesnej dorosłości, który otrzymał główną nagrodę w tegorocznym konkursie MFF w Locarno dla najlepszego filmu. Swoją polską premierę miał natomiast na Warszawskim Festiwalu Filmowym, na którym zdobył Grand Prix dla najlepszego dokumentu.

„Po kilku pierwszych spotkaniach z Olą, Nikodemem i ich ojcem, wiedziałam, że chcę zrobić film o sile bezwarunkowej rodzinnej miłości, o więzach, które łączą na zawsze” – mówi Anna Zamecka, reżyserka filmu „Komunia”. – „We wnętrzu ciasnego mieszkania – gdzie wszystko ginie, psuje się i sypie – zobaczyłam troje ludzi związanych ze sobą tak mocno, że gest jednego z nich natychmiast powodował lawinę reakcji: od złości, przez strach, po powstrzymywane wzruszenie. Był tylko jeden sposób na sfilmowanie tego nagromadzenia przedmiotów i emocji: kamera musiała stać się czwartym członkiem rodziny”.

Zachęcamy do obejrzenia!

Więcej informacji o Grupie OPP działającej na rzecz tej rodziny znajduje się na podstronie: 11077 – Grupa OPP – Nikodem i Rodzina

baner_film-komunia

Zarządzaj plikami cookies