Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017: „Komunia” – najlepszy dokument

Dodano 21 marca 2017.

„Komunia” była nominowana do Orłów 2017 aż w trzech kategoriach. Oprócz tytułu Najlepszy film dokumentalny, reżyserka – Anna Zamecka, miała szansę na zdobycie statuetki Odkrycie roku, a także, wspólnie z Agnieszką Glińską i Wojciechem Janasem, na nagrodę za Najlepszy montaż.

Kameralna fabuła  „Komunii” została dostrzeżona już w 2016 roku. Film otrzymał wiele nagród dla najlepszego dokumentu, w tym, m.in. w międzynarodowych konkursach MFF w Locarno, w Mińsku, w Bratysławie, a także Grand Prix na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

„Komunia” to historia o przyspieszonym dorastaniu nastoletniej Oli zajmującej się domem, opieką nad ojcem i autystycznym młodszym bratem – Nikodemem. Matka dzieci mieszka osobno, dlatego Ola marzy o scaleniu rodziny. Pretekstem ma być komunia święta Nikodema, na której rodzice mają się spotkać.

Bohaterowie filmu są Podopiecznymi naszej Fundacji. Grupa OPP 11077 – Nikodem i Rodzina pomaga w zbiórce pieniędzy przede wszystkim na terapię i rehabilitację Nikodema. Jeśli chcesz pomóc, wejdź na podstronę tej Grupy OPP: 11077 – Grupa OPP – Nikodem i Rodzina

Twórcom „Komunii” gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Zarządzaj plikami cookies