Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Półmetek Plebiscytu 40-lecia

Dodano 17 stycznia 2014.

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Pierwszy ogólnopolski, historyczny Plebiscyt 40-lecia, organizowany przez Fundację Sedeka, osiągnął półmetek. Po niezwykle pasjonującej walce w Internecie, niemal jak na sportowej arenie, poznaliśmy 40 paraolimpijczyków, którzy przeszli do drugiego etapu. Zgodnie z regulaminem, wyboru dziesięciu Najwybitniejszych Polskich Sportowców z Niepełnosprawnością dokona Kapituła Plebiscytu. Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 4 kwietnia 2014 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Będzie to początek kreowania Galerii Sław Polskich Sportowców z Niepełnosprawnością – projektu, który pragniemy kontynuować w najbliższych latach.

Z całego serca gratulujemy zwycięzcom pierwszego etapu i z ogromnym szacunkiem odnosimy się do wszystkich 272 nominowanych. W ciągu 40 lat, poczynając od Heidelbergu, a kończąc na Londynie, podarowali nam 266 Mazurków Dąbrowskiego oraz wiele wzruszających chwil. Ofiarowali to, co najlepsze – ambicję, piękno rywalizacji, zdumiewającą determinację w pokonywaniu słabości. Na kartach historii ich nazwiska zapisały się złotymi zgłoskami.

Podjęliśmy inicjatywę długo czekającą na zrealizowanie. Zajęliśmy się  promocją sportu osób z niepełnosprawnością, podnosząc jego istotną rolę w powrocie do aktywnego i twórczego życia. Mamy świadomość, iż w gronie czterdziestu wyłonionych w pierwszym etapie osób zabrakło kilku znakomitych sportowców. Nie od dziś wiadomo, że plebiscyty rządzą się specyficznymi prawami.

Powodzenie tego dzieła zawdzięczamy w pierwszym rzędzie wszystkim głosującym. Także naszym nieocenionym partnerom i współorganizatorom: Polskiemu Związkowi Sportu Niepełnosprawnych Start oraz Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu. Swojego logotypu użyczyły nam Aviva i Polski Komitet Olimpijski. Wspierały nas dzielnie wszystkie Akademie Wychowania Fizycznego. Jesteśmy wdzięczni za znakomitą współpracę patronom medialnym: TVP, Polskiemu Radiu, pismom branżowym, a także wielu mediom elektronicznym. Informacje o przebiegu Plebiscytu znalazły się także na łamach „Rzeczpospolitej” i „Przeglądu Sportowego”. Wielką rolę w promocji naszego rankingu odegrały organizacje sportu osób z niepełnosprawnością, media lokalne oraz samorządy.

Za te wszystkie dowody solidarności i życzliwości Fundacja Sedeka składa Państwu, Naszym Sympatykom i Przyjaciołom, najserdeczniejsze podziękowania, życząc w Nowym 2014 Roku dalszego umocnienia wiary w najlepsze cechy każdego człowieka.

Zarząd Fundacji Sedeka

baner

Zarządzaj plikami cookies