Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Odpowiedź Ministerstwa Finansów na petycję OPP

Dodano 27 kwietnia 2021.

Z zaniepokojeniem i smutkiem przyjęliśmy odpowiedź Ministerstwa Finansów na petycję utworzoną przez organizacje pożytku publicznego „OPP apelują o przywrócenie dostępu do danych US przekazujących 1%”.

Chociaż apel OPP poparło ponad 5 tysięcy osób, w tym największe organizacje pozarządowe, decyzją Ministerstwa fundacje nie będą otrzymywać danych o Urzędach Skarbowych, z których pochodzą wpłaty na subkonta.

Swoją decyzję Minister uzasadnił zmianą modelu dystrybucji środków z 1%, za którą obecnie odpowiada Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy. Zarówno w ocenie Ministra jak i Naczelnika, z uwagi na uproszczenie procesu przekazywania kwoty z 1% podatku (jeden zbiorczy przelew), przekazywanie OPP danych o urzędach skarbowych jest niemożliwe i niezasadne.

Wiemy jak ważna jest ta informacja dla naszych Podopiecznych. Pozwala na weryfikację skuteczności rozsyłanych apeli, odszukanie zaginionych wpłat oraz pomaga w dokonaniu korekty odpisów zawierających błędy. Dlatego mamy nadzieję, że mimo wszystko nie jest to temat zamknięty i istnieje jeszcze nadzieja na przywrócenie tych danych w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli petycję.

Zarządzaj plikami cookies