Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Nowy sprzęt w Ośrodku CEMICUS

Dodano 11 lutego 2021.

Chociaż ostatni rok nie sprzyjał organizacji wszelkiego rodzaju spotkań i charytatywnych imprez gwiazdkowych, pracownicy firmy Schneider Electric nie dali za wygraną i  przeprowadzili zbiórkę na zakup sprzętu do rehabilitacji – Neuroformy MED. Prezentem obdarowali Ośrodek Rehabilitacji CEMICUS!

Pacjenci Ośrodka Rehabilitacji CEMICUS mogą już się cieszyć z interaktywnych ćwiczeń wykonywanych w warunkach wirtualnej rzeczywistości.  Pacjent stoi lub siedzi naprzeciwko ekranu, na którym widzi swoje lustrzane odbicie.  Wokół  niego pojawiają się wirtualne obiekty. Zadaniem pacjenta jest kierowanie swoim odbiciem w taki sposób, by złapać, przesunąć lub uderzyć pojawiające się obiekty. Dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości, pacjent otrzymuje natychmiastową informację zwrotną. Zadania mają interaktywną i bardzo ciekawą formę, która zapewnia dobrą zabawę i motywuje do systematycznej pracy.

Każde z ćwiczeń zawiera kilkadziesiąt poziomów trudności i daje możliwość ustawiania kierunku wymaganego wychylenia, co daje ogromne możliwości konfiguracji. Część ćwiczeń wymaga też wykonywania zadań kończynami górnymi przy jednoczesnej konieczności kontrolowania równowagi.

Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w moduł kontroli równowagi, dzięki niemu jest możliwa poprawa czucia głębokiego, utrwalanie właściwych wzorców ruchowych i wzmacnianie mięśni posturalnych u pacjentów neurologicznych i ortopedycznych.

Cieszymy się, że sprzęt zapewniający terapię w tak atrakcyjnej formie jest już do dyspozycji naszych podopiecznych.

Bardzo dziękujemy firmie Schneider Electric Polska sp. z o.o. i jej zaangażowanym pracownikom za zorganizowanie zbiórki na zakup sprzętu, który będzie świetnie służył podopiecznym Fundacji ze schorzeniami i urazami neurologicznymi!

Zarządzaj plikami cookies