Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Finał Plebiscytu 40-lecia

Dodano 25 marca 2014.

Finał pierwszego w historii Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością.

4 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Centrum Olimpijskim w Warszawie zostaną ogłoszoneplebiscyt logo RGB nazwiska zwycięzców zorganizowanego przez Fundację Sedeka Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością. To będzie wyjątkowe spotkanie zawodników, zarówno tych, którzy zdobyli medale podczas igrzysk paraolimpijskich wiele lat temu, jak i sportowców, którzy na podium stanęli niedawno.

Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska objęła honorowym patronatem galę z okazji zakończenia Plebiscytu 40- lecia.

 I etap plebiscytu, który rozegrał się na stronie https://sedeka.pl/plebiscyt-paraolimpijski, spotkał się z dużym zainteresowaniem internautów – wzięło w nim udział blisko 30 000 osób. Popularność plebiscytu uwidacznia, że aktywność sportowa osób z niepełnosprawnością jest ważnym i potrzebnym tematem.

Dla wielu osób sport jest skuteczną formą rehabilitacji, zarówno fizycznej, jak i społecznej. Organizując Plebiscyt 40-lecia, chcieliśmy przypomnieć sukcesy polskich paraolimpijczyków, których postawy mogą być źródłem inspiracji i siły, szczególnie dla osób, które z powodu choroby lub niepełnosprawności straciły wiarę w siebie i sens życia – powiedział Stanisław Kowalski, założyciel i prezes Fundacji Sedeka.

Plebiscyt wspierają Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Polski Komitet Paraolimpijski, Akademie Wychowania Fizycznego oraz organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Sport, Polskie Radio, Cross, Sport Niepełnosprawnych, Nasze Sprawy.   

Plebiscyt 40- lecia wsparły firmy Gedon Richter i Ottobock.

Gedeon Richter  http://www.gedeonrichter.pl/GR_logo_podstawowe_P280

Gedeon Richter z siedzibą w Budapeszcie jest jednym z największych w Europie Środkowo- Wschodniej koncernów przemysłu farmaceutycznego, posiadającym swoją bezpośrednią reprezentację również na rynkach Europy Zachodniej.

Historia firmy to ponad 110 lat. W tym czasie Gedeon Richter zyskał zaufanie społeczeństw w wielu krajach, stał się solidną marką farmaceutyczną i synonimem wysokiej jakości. Paleta produktów Spółki obejmuje wszystkie najważniejsze obszary terapeutyczne: ginekologię, centralny układ nerwowy, choroby serca i układu krwionośnego, leki przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Obok produktów dostępnych na receptę, spółka wytwarza i dystrybuuje leki OTC.

GR posiada największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum badawczo – rozwojowe, koncentrując swoje badania w zakresie leków oryginalnych w obszarze chorób centralnego układu nerwowego. Spółka przeznacza znaczne środki na rozwój produktów biopodobnych.

Polski rynek farmaceutyczny jest dla koncernu trzecim, najważniejszym rynkiem zbytu po Stanach Zjednoczonych oraz Rosji. Gedeon Richter jest w Polsce reprezentowany przez dwie spółki: Gedeon Richter Polska, bazę produkcyjną i rozwojową oraz Gedeon Richter Marketing Polska, spółkę odpowiedzialną za promocję i sprzedaż produktów Richtera w naszym kraju.

Gedeon Richter to bogata tradycja, światowe uznanie, wysoki prestiż, ale również dbałość o stały rozwój. GR nie ogranicza się tylko do produkcji leków. Dba o poprawę jakości życia społeczeństwa, serio traktując społeczną odpowiedzialność biznesu. Akcje prospołeczne takie jak Plebiscyt 40-lecia Sportu Paraolimpijskiego doskonale wpisują się w misję firmy.

Ottobock Polskaotto net  http://www.ottobock.pl/

Działalność firmy skoncentrowana jest na ludzkich potrzebach. Oferując najwyższej jakości sprzęt rehabilitacyjny ortopedyczny, protezy, stabilizatory stawów, wózki inwalidzkie, czy też pionizatory
dla dzieci Ottobock dąży do poprawy jakości życia wielu osób, a także zapewnienia im mobilności oraz niezależności.

Z myślą o przyszłości zespół Ottobock poszukuje nowatorskich rozwiązań, takich jak systemy protez
i ortez sterowanych elektronicznie, a także produkty wytwarzane przy użyciu nowych materiałów, takich jak włókno węglowe.

Na bazie wieloletnich doświadczeń tworzy zaawansowane protezy, ortezy i wózki inwalidzkie oraz wiele innych rozwiązań cenionych w różnych zakątkach świata.

Firma szczególną uwagę skupia na jakości oraz niezawodności. Potwierdzają to liczne nagrody, którymi została uhonorowana.

Każdy produkt Ottobock – stabilizator stawu, proteza ręki, jak również sprzęt rehabilitacyjny ortopedyczny – pozwala na praktyczną realizację firmowego motto: „Jakość dla życia”.

Ottobock doskonale rozumie charakterystyczne potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Stara się patrzeć oczyma osób, którym najnowocześniejsze technologie pomagają w normalnym funkcjonowaniu.

Od ponad 25 lat jesteśmy oficjalnym partnerem technicznym Paraolimpiady. Od tamtej pory zaufało nam wielu sportowców. Podczas gdy my naprawiamy i konserwujemy ich sprzęt, oni mogą skupić się na treningach i zawodach.

Ottobock wspiera i współpracuje także z fundacjami w zakresie fundowania sprzętu rehabilitacyjnego m.in. dla dzieci niepełnosprawnych oraz prowadzi szkolenia z tematyki prawidłowego zaopatrzenia i zastosowania sprzętu. Współfinansuje drużynę siatkówki na siedząco – START Wrocław, która odnosi duże sukcesy. A także bierze udział w licznych projektach społecznych mających na celu na przykład wsparcie rozwoju osobistego kobiet z niepełnosprawnością ruchową i wzmocnienie ich obecności w przestrzeni publicznej, przez pomoc i przekazanie zaopatrzenia protetycznego.

 

Zarządzaj plikami cookies