Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością

Dodano 5 maja 2023.

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością. Celem tego dnia jest rozwiązanie problemów związanych z nierównym traktowaniem osób chorych, z trudnościami.

Niestety ableizm czyli dyskryminacja osób z niepełnosprawnością, wciąż funkcjonuje w społeczeństwie – trzeba walczyć z tym szkodliwym zjawiskiem. Nie bójmy się reagować na jego przejawy!

Równe prawa to kwestia, która nigdy nie powinna podlegać dyskusji – każdy z nas na nie zasługuje. Dyskryminacja osób z niepełnosprawnością to nie tylko brak szacunku i poniżające traktowanie. To również brak dostępności, wykluczenie społeczne i językowe, niereagowanie na potrzeby oraz nierealizowanie założeń Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

Każdy z nas powinien mieć tego świadomość, aby wiedzieć, jak wspierać OzN i zwiększać ich widoczność w społeczeństwie oraz jakie działania należy prowadzić na rzecz integracji społecznej.

Z okazji tego dnia życzmy sobie i wszystkim, aby już wkrótce zjawisko dyskryminacji wobec osób z niepełnosprawnością bezpowrotnie zniknęło.

Zarządzaj plikami cookies