Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

Bezpłatne programy do rozliczenia podatku

Dodano 4 stycznia 2018.

Informujemy, że na naszej stronie internetowej są już dostępne dwa bezpłatne programy do rozliczania formularzy PIT.

Program PIT Format dostępny jest na naszej stronie w wersji on-line lub do pobrania. Na stałe umieszczono w nim numer KRS Fundacji Sedeka 0000338389, co umożliwia szybkie i łatwe przekazanie 1% podatku.

Z kolei na podstronach wszystkich Grup OPP dostępny jest program PITax.pl do rozliczania on-line. Wypełniając formularz PIT w tym programie można przekazać 1% podatku na rzecz konkretnej Grupy OPP. Po wybraniu przycisku „Przekaż 1% podatku On-Line”, w rubryce „Cel szczegółowy 1%” w formularzu PIT, zostanie zapisany numer ewidencyjny danej Grupy OPP oraz jej nazwa.

Jest to duże udogodnienie. Wystarczy bowiem wskazać podatnikowi, który chce przekazać 1% podatku na rzecz konkretnej Grupy OPP, adres jej podstrony. Tutaj szybko i bez ryzyka popełnienia błędu w numerze czy nazwie Grupy OPP można wypełnić formularz PIT i wesprzeć ją 1% podatku.

 

Uwaga! W polu „Cel szczegółowy 1%” zostanie także umieszczony ciąg znaków (tzw. znacznik PXn) dzięki któremu będzie wiadomo, że 1% został przekazany przy pomocy programu PITax.pl. Ten dodatkowy tekst nie utrudnia przekazania danych do urzędu skarbowego.

Zachęcamy do skorzystania z powyższych programów do rozliczenia podatku za 2017 rok.

Zarządzaj plikami cookies