Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony

KRS:

Czcionka:
Kontrast:
Logowanie do subkonta
KRS:
0000338389
Czcionka:
Kontrast:

30 kwietnia mija termin składania zeznań PIT

Dodano 12 kwietnia 2021.

Przypominamy, że termin złożenia zeznania podatkowego PIT za rok 2020 mija 30 kwietnia 2021 roku. Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Jak się rozliczyć? Najszybciej można to zrobić w formie elektronicznej, za pośrednictwem rządowej platformy Twój e-PIT lub programu PITax.

Z programu PITax można skorzystać online lub pobrać go na swój komputer. W zeznaniu przygotowanym przez PITax znajduje się już nasz numer KRS 0000338389. Jeśli chcesz wesprzeć konkretnego podopiecznego lub Grupę OPP pamiętaj, aby w rubryce cel szczegółowy podać numer ewidencyjny i nazwę Grupy OPP.  

Na platformie Twój e-PIT znajdziesz wstępnie wypełniony PIT-37, PIT-38 oraz PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Poprzez tę stronę można złożyć również PIT-OP czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego przez osoby które:

  1. są emerytami lub rencistami,
  2. dostały od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A za 2020r.,
  3. nie uzyskały w 2020 r. innych dochodów, które powinny wykazać w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-37 albo PIT-36.

PAMIĘTAJ! Jeśli nie edytujesz swojego rozliczenia przygotowanego przez e-Urząd Skarbowy, 1% podatku zostanie przekazany tej samej organizacji pożytku publicznego i na ten sam cel szczegółowy, który wskazałeś w ubiegłorocznym zeznaniu podatkowym.

Zarządzaj plikami cookies