Pomiń linki nawigacyjne i przejdź do treści strony
Galeria Sław Sportowców z Niepełnosprawnością

Plebiscyt 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością – Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w latach 1972–2012!

Tworzymy GALERIĘ SŁAW POLSKICH SPORTOWCÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ!

Kontakt dla mediów:

Monika Sadowa
kom. 882 174 171
m.sadowa@dzieciom.pl

Polscy reprezentanci w letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich w latach 1972–2012 zdobyli 736 medali: 266 złotych, 247 srebrnych, 223 brązowe.

Głosowanie internautów trwało do 31 grudnia 2013 r. do godz.10:00. W wyniku głosowania poznaliśmy 40 sportowców, spośród których Kapituła Plebiscytu dokona wyboru 10 laureatów. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie po Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2014 w Soczi.

Fundacja Sedeka, podejmując działania na rzecz osób niepełnosprawnych, pragnie uwypuklić ogromną rolę sportu w powrocie do normalnego życia. Jego funkcję integracyjną i inspirującą. Ci, którzy osiągnęli sukces, są najbardziej wymownym wzorcem dla młodych. Pokazują, jak poprawić swój status społeczny, czerpać radość i energię z pokonywania trudności.

baner

KOMUNIKAT KOMISJI PLEBISCYTOWEJ

Komisja Plebiscytowa, zgodnie z Regulaminem Plebiscytu (Etap I pkt. 6) – po weryfikacji oddanych głosów – przedstawia w kolejności liczby otrzymanych głosów, listę 272 sportowców nominowanych w Plebiscycie 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w latach 1972 – 2012:

  1. PENDER Dariusz (głosów: 2330)
  2. OWCZAREK Mirosław (głosów: 2311)
  3. KOŻUCH Ryszard (głosów: 1904)
  4. SOBCZAK Mieczysław (głosów: 1645)
  5. ZAJĄC Andrzej (głosów: 1433)
  6. SAJKIEWICZ Zbigniew (głosów: 1321)
  7. RASIAK Romuald (głosów: 1180)
  8. TOMASZEWSKI Ryszard (głosów: 930)
  9. KIETLIŃSKI Andrzej (głosów: 876)
  10. BEDŁA-TOMASZEWSKA Barbara (głosów: 820)
  11. MAKOWSKA (WYRZYKOWSKA) Marta (głosów: 722)
  12. MALISZEWSKI Mirosław (głosów: 489)
  13. MIELECH Zofia (głosów: 468)
  14. POLASIK Jagoda Jadwiga (głosów: 458)
  15. SIKORSKA-MAJEWSKA Krystyna (głosów: 445)
  16. OWCZARCZYK Krystyna (głosów: 441)
  17. KOZDRYK Justyna (głosów: 427)
  18. ŚLĘCZKA Krzysztof (głosów: 416)
  19. KIKOLSKI Waldemar (głosów: 414)
  20. IGNACZUK-HAFFKE Grażyna (głosów: 411)
  21. RUSEWICZ-PIENIO Irena (głosów: 403)
  22. KOPYCKA Barbara (głosów: 366)
  23. SEREMAK Andrzej (głosów: 349)
  24. KOŁBIK Konrad (głosów: 348)
  25. FORNALCZYK Ryszard (głosów: 345)
  26. DUDKA-GĘSICKA Ewa (głosów: 338)
  27. DĄBROWSKI Jerzy (głosów: 335)
  28. OLEJNIK (CHMIEL) Małgorzata (głosów: 327)
  29. CZOPEK-CZECHANIUK Bożena (głosów: 308)
  30. SZLĘZAK Jerzy (głosów: 305)
  31. PARTYKA Natalia (głosów: 300)
  32. KOZAK Janusz (głosów: 269)
  33. KWIECIŃSKA Ewa (głosów: 263)
  34. KLOCEK-KOPEĆ Małgorzata (głosów: 262)
  35. POGORZELSKA-HILLEBRANDT Anna (głosów: 253)
  36. SOBIECH Maria (głosów: 252)
  37. WIECZOREK-BETNER Alina (głosów: 250)
  38. ROGOWIEC Katarzyna (głosów: 248)
  39. OLEJNIK Ryszard (głosów: 242)
  40. KORZENIOWSKA Małgorzata (głosów: 239)
ZAWADIJA Zdzisława (głosów: 237)
KOZŁOWSKA Małgorzata (głosów: 194)
POPŁAWSKI Aleksander (głosów: 155)
SZPOJNAROWICZ Marek (głosów: 139)
PATERKA Krzysztof (głosów: 138)
FIODOROW Alicja (głosów: 131)
KÓBIK Jan (głosów: 126)
WITOS-EZE Dagmara (głosów: 126)
WILK Rafał (głosów: 113)
BIELA Grzegorz (głosów: 110)
MAIK Maciej (głosów: 107)
PIĘCEK Stanisław (głosów: 82)
MAGDA Barbara (głosów: 72)
LEŻAŃSKI Tomasz (głosów: 70)
MONTERIAL Wojciech (głosów: 69)
ZAWIŚLAK Adam (głosów: 64)
SKARUPA Eugeniusz (głosów: 58)
PLUTA Grzegorz (głosów: 58)
KOŹLAK-BIENIEK Danuta (głosów: 54)
MENDAK Joanna (głosów: 51)
OLSZEWSKA Milena (głosów: 49)
KOŁODZIEJ Zdzisław (głosów: 44)
STAŃCZUK Radosław (głosów: 41)
SOBOLEWSKA-WILDNER Halina (głosów: 38)
SOKÓŁ Zenon (głosów: 31)
LEPIATO Maciej (głosów: 30)
ADAMIK-OKUPNIAK Małgorzata (głosów: 30)
MICHALCZYK Katarzyna (głosów: 30)
JABŁOŃSKA Oliwia (głosów: 29)
PYCH Mirosław (głosów: 27)
JABŁOŃSKI Arkadiusz (głosów: 27)
WOŹNIAK Paulina (głosów: 26)
SALA Janusz (głosów: 25)
MAMCZARZ Łukasz (głosów: 24)
PIEKART Katarzyna (głosów: 22)
PAWŁOWSKI Arkadiusz (głosów: 19)
BLATKIEWICZ Tomasz (głosów: 17)
WALISIEWICZ Tomasz (głosów: 17)
CHILEWSKA Renata (głosów: 15)
CHYRA Robert (głosów: 15)
WOŹNIAK Daniel (głosów: 15)
ĆWIKLIŃSKA-MORYL Krystyna (głosów: 14)
PIOTROWSKI Paweł (głosów: 14)
WOŹNIAK-ZAWIŚLAK Halina (głosów: 14)
FRELIK Renata (głosów: 14)
MAKOWSKI Stefan (głosów: 14)
PAWLIK Katarzyna (głosów: 14)
NOWAKOWSKI Mirosław (głosów: 13)
HARKOWSKA Anna (głosów: 12)
MIELCZAREK Marcin (głosów: 12)
SMORSZCZEWSKI Krzysztof (głosów: 12)
ROGALA Ryszard (głosów: 12)
PIESAK Mirosław (głosów: 12)
CIAPAŁA-ZDUNEK Helena (głosów: 11)
ZYSKOWSKI Ryszard (głosów: 11)
HAMERLAK Tomasz (głosów: 10)
NIEWIEDZIAŁ (BIEGANOWSKA) Barbara (głosów: 10)
ZMITROWICZ Andrzej (głosów: 10)
TUROWSKA Mirosława (głosów: 10)
BŁAUCIAK Andrzej (głosów: 10)
HARASIMCZUK-IVERSEN Lilia (głosów: 9)
CZOP Piotr (głosów: 9)
JEZNACH Artur (głosów: 9)
DURSKA Ewa (głosów: 8)
MICHALSKI Mateusz (głosów: 8)
ZIELIŃSKA Ewa (głosów: 8)
WYŚMIERSKI Robert (głosów: 8)
KOS Marcin (głosów: 8)
JOŃSKI Stanisław (głosów: 8)
KOZON Bogdan (głosów: 8)
MAYER (SZYMUL) Anna (głosów: 7)
SUCHOCKI Kazimierz (głosów: 7)
OWSIANY Krzysztof (głosów: 7)
CHOJNOWSKI Patryk (głosów: 7)
JANKOWSKA (GRZELAK) Małgorzata (głosów: 7)
MACHOWCZYK Ryszard (głosów: 7)
MELOCH Arleta (głosów: 6)
PAWLIK Andrzej (głosów: 6)
PĘK Karolina (głosów: 6)
MUSIORSKI Robert (głosów: 6)
POLKOWSKI Grzegorz (głosów: 6)
ROTHE Lidia (głosów: 6)
KOSIKOWSKI Krzysztof (głosów: 5)
SOBCZAK Mariusz (głosów: 5)
ZALEŃSKA-MICHALSKA Małgorzata (głosów: 5)
ROBERT Kazimierz (głosów: 5)
GRUDZIEŃ Piotr (głosów: 5)
SKRZYNECKI Marcin (głosów: 5)
KOŁODZIEJ Jan (głosów: 5)
FINDER Piotr (głosów: 5)
JEZIERSKI Andrzej (głosów: 5)
KOZUŃ Karol (głosów: 4)
KRÓŹLAK-LEJA Helena (głosów: 4)
KUCHARCZYK Karolina (głosów: 4)
ROKICKI Janusz (głosów: 4)
WARDA Marian (głosów: 4)
POWROŹNIAK Sebastian (głosów: 4)
MATHIESEN-JACOBS Renata (głosów: 4)
OKOCZUK Edyta (głosów: 4)
KOWALIK Jacek (głosów: 3)
KRAUZ Jan (głosów: 3)
MAMIŃSKI Mieczysław (głosów: 3)
SKRZYPEK Jerzy (głosów: 3)
HALLMANN Leszek (głosów: 3)
RADKIEWICZ Eugeniusz (głosów: 3)
WOŹNY Tomasz (głosów: 3)
ROZKRES Agnieszka (głosów: 3)
DADOK-WASIL Elżbieta (głosów: 3)
FIEDOR Wiesław (głosów: 3)
NIEDŹWIADEK Marian (głosów: 3)
BECZEK Ryszard (głosów: 3)
CHORZĘPA Wiesław (głosów: 3)
DERĘGOWSKI Mirosław (głosów: 3)
MICHALSKI Mateusz (głosów: 3)
OGORZELSKA-ZYCH Agnieszka (głosów: 3)
SURAŁA Andrzej (głosów: 3)
SZCZEPIŃSKA Magdalena (głosów: 3)
WĘGRZYN Marek (głosów: 3)
WOJCIECHOWSKI Andrzej (głosów: 3)
AWIŻEŃ Marcin (głosów: 2)
BĄK-PROKOPIUK Irena (głosów: 2)
CHMURZYŃSKI Tomasz (głosów: 2)
CHWEDORUK Stefania (głosów: 2)
JAGIEŁA Józef (głosów: 2)
KARPIŃSKI Sławomir (głosów: 2)
RĘBISZ Tomasz (głosów: 2)
WRÓBEL Andrzej (głosów: 2)
GREŃ Andrzej (głosów: 2)
KOHNKE Henryk (głosów: 2)
KUSKOWSKI Jerzy (głosów: 2)
LIS Bogdan (głosów: 2)
BOGUSZ Tadeusz (głosów: 2)
JASTRZĄB Rafał (głosów: 2)
SOBUŚ Grzegorz (głosów: 2)
EIGNER Alicja (głosów: 2)
WYSZOWSKI Kazimierz (głosów: 2)
DĄBROWSKI Tomasz (głosów: 2)
KRAJEWSKA Lucyna (głosów: 2)
MAŁYSKA Januariusz (głosów: 2)
MICHALSKA Aneta (głosów: 2)
MOSUREK Stanisław (głosów: 2)
PIELAK Adam (głosów: 2)
PIETRASIK Damian (głosów: 2)
RESZCZYŃSKI Roman (głosów: 2)
LEJA Stanisław (głosów: 2)
BIDZIŃSKI Stefan (głosów: 1)
BRZEGOWSKI Jan (głosów: 1)
BUCZAK Jan (głosów: 1)
CHUDZYŃSKI Tadeusz (głosów: 1)
GAD Joanna (głosów: 1)
GODLEWSKI Andrzej (głosów: 1)
JANOWICZ Paweł (głosów: 1)
KACZMAREK Krzysztof (głosów: 1)
KLEEMANN Małgorzata (głosów: 1)
KORC Rafał (głosów: 1)
KOZŁOWSKA-KARASIEWICZ Grażyna (głosów: 1)
KUBACKI Zbigniew (głosów: 1)
KUCHARCZYK-BLOCH Barbara (głosów: 1)
KWIATKOWSKA Bożena (głosów: 1)
LABUCH Łukasz (głosów: 1)
LANDOS Jerzy (głosów: 1)
MAZIARSKA-BLOK Dorota (głosów: 1)
MIECH Wiesław (głosów: 1)
MIELCZAREK Stanisław (głosów: 1)
MILEWSKI Tadeusz (głosów: 1)
PALUCH Stanisław (głosów: 1)
PEK Daniel (głosów: 1)
PIĄTKOWSKI Henryk (głosów: 1)
POKRYWKA Józef (głosów: 1)
PRZEBIERAŁA Jacek (głosów: 1)
REUT Leszek (głosów: 1)
ŚLIWIŃSKI Edward (głosów: 1)
TUBIELEWICZ Mariusz (głosów: 1)
WARDAK-TOMASZEWSKA Barbara (głosów: 1)
WAŚ Jan (głosów: 1)
WIERZBICKI Marian (głosów: 1)
WIŚNIEWSKI Jarosław (głosów: 1)
PAŁUBICKI Krzysztof (głosów: 1)
CZOCHARA Zbigniew (głosów: 1)
HUMERSKI Czesław (głosów: 1)
IWANIAK Andrzej (głosów: 1)
KŁOS Janusz (głosów: 1)
KOŁODZIEJCZYK Andrzej (głosów: 1)
KRUSZELNICKI Jerzy (głosów: 1)
KRZEMIŃSKI Adam (głosów: 1)
KWIATKOWSKI Robert (głosów: 1)
MACHOLL Tomasz (głosów: 1)
MADEJ Piotr (głosów: 1)
MALISZAK Jan (głosów: 1)
MERK Marcin (głosów: 1)
MOSZCZYŃSKI Piotr (głosów: 1)
MOŻDŻYŃSKI Krzysztof (głosów: 1)
SKORY Łukasz (głosów: 1)
TRUSZCZYŃSKI Tadeusz (głosów: 1)
WANECKI Roman (głosów: 1)
WIKBOLD Mariusz (głosów: 1)
WITTKE Robert (głosów: 1)
WRÓBLEWSKI Maciej (głosów: 1)
JAGODZIŃSKA (ZAJĄC) Krystyna (głosów: 1)
JURASZ Adam (głosów: 1)
KOWALSKI Mirosław (głosów: 1)
SKROBUT Piotr (głosów: 1)
WOJTAS Tomasz (głosów: 1)
BANIEWICZ (LELO) Zenona (głosów: 1)
CHMIELECKA-WOJCIECHOWSKA Barbara (głosów: 1)
DAMIAN Marian (głosów: 1)
KAPŁONIAK Bogumiła (głosów: 1)
KOCHANOWSKA Jolanta (głosów: 1)
KWIATKOWSKI Czesław (głosów: 1)
PIETRZYK Andrzej (głosów: 1)
POZNAŃSKA Danuta (głosów: 1)
SADOWSKA-WOŹNIAK Henryka (głosów: 1)
SUŁKOWSKI Piotr (głosów: 1)
TRACZ Franciszek (głosów: 1)
CHRYCZYK Jan (głosów: 1)
DRĄGOWSKI Kamil (głosów: 1)
DROZDOWSKA Beata (głosów: 1)
GIMIER Andrzej (głosów: 1)
HARAJDA Patrycja (głosów: 1)
KORNIEWICZ Anna (głosów: 1)
KRÓL Wiesław (głosów: 1)
LEPKO Paweł (głosów: 1)
MĄCZKA Elżbieta (głosów: 1)
ODACHOWSKI Zbigniew (głosów: 1)
PENAR Paweł (głosów: 1)
PENAR Piotr (głosów: 1)
PIJANOWSKI Piotr (głosów: 1)
SMYK Zbigniew (głosów: 1)
WOJTOWICZ-POMIERNA Alina (głosów: 1)
ZABRZESKI Tadeusz (głosów: 1)
ZAJĄCZKOWSKA Helena (głosów: 1)
LOJTEK Jacek (głosów: 1)

 

This is the hero searches public www.phonetrackingapps.com records search

Partnerzy:

PZSN Start
Polski Komitet Paraolimpijski
Logo Aviva
AWF Kraków
AWF Wrocław
AWF Katowice
AWF Gdańsk
AWF Poznań
AWF Warszawa

Patronat medialny:

TVP Sport
Polskie Radio
Cross
Sport Niepełnosprawnych
Nasze Sprawy

Sponsorzy:

GR_logo_podstawowe_P280
otto